Concursul anual 2023

a 11-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
până pe 29 decembrie
Nominalizare
3 ian - 23 ian
Jurizare
25 ian - 25 feb
Rezultate
martie 2024
Fotograful anului 2023
533.73 puncte
Locul 2
491.55 puncte
Locul 3
392.6 puncte

Miri

16 fotografii premiate. 104 fotografii nominalizate. 379 înscrise.

Locul 1, Categoria "Miri"
Ca-n Filme




Locul 3, Categoria "Miri"
Răzvan Giorgi


Locul 4, Categoria "Miri"
Roland Koromi


Locul 5, Categoria "Miri"
EVAFILMS


Locul 5, Categoria "Miri"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 6, Categoria "Miri"
2A Image Studio


Locul 7, Categoria "Miri"
Constantin Plugari


Locul 7, Categoria "Miri"
Catalin Vornicu


Locul 7, Categoria "Miri"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 8, Categoria "Miri"
Vlad Baban


Locul 8, Categoria "Miri"
Alex Florin Wedding Photographer


Locul 9, Categoria "Miri"
Bogdan Burțilă


Locul 9, Categoria "Miri"
Marius Stoica


Locul 10, Categoria "Miri"
Vlad Pahontu


Locul 10, Categoria "Miri"
FotoStoian



Portret

12 fotografii premiate. 64 fotografii nominalizate. 321 înscrise.

Locul 1, Categoria "Portret"
Alex Pasarelu


Locul 2, Categoria "Portret"
Raw Pix


Locul 3, Categoria "Portret"
Alpar Lukacsi


Locul 4, Categoria "Portret"
Philip Alex


Locul 5, Categoria "Portret"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 6, Categoria "Portret"
Lupascu Photography


Locul 6, Categoria "Portret"
Kamour Studio


Locul 7, Categoria "Portret"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 8, Categoria "Portret"
Cosmin Vlad


Locul 9, Categoria "Portret"
Alexandru Nedelea


Locul 9, Categoria "Portret"
2A Image Studio


Locul 10, Categoria "Portret"
ONOFRAME by Onofrei Claudiu



Siluete

12 fotografii premiate. 69 fotografii nominalizate. 282 înscrise.

Locul 1, Categoria "Siluete"
Andrei Roman Fotograf


Locul 2, Categoria "Siluete"
Lupascu Photography


Locul 3, Categoria "Siluete"
Molnar Csaba


Locul 4, Categoria "Siluete"
bedoandor


Locul 4, Categoria "Siluete"
2A Image Studio


Locul 5, Categoria "Siluete"
Creative Vision Photography


Locul 6, Categoria "Siluete"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 6, Categoria "Siluete"
Constantin Plugari


Locul 7, Categoria "Siluete"
Enny Alex


Locul 8, Categoria "Siluete"
Petru Brustureanu Photographer


Locul 9, Categoria "Siluete"
Vlad Pahontu


Locul 10, Categoria "Siluete"
Sabin Neacsa



Pregătiri

14 fotografii premiate. 76 fotografii nominalizate. 315 înscrise.

Locul 1, Categoria "Pregătiri"
Mihai Roman


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Alin Badea photographer


Locul 3, Categoria "Pregătiri"
Florin Stefan


Locul 4, Categoria "Pregătiri"
Victor Leontescu


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Adrian Scintei


Locul 6, Categoria "Pregătiri"
Andrei Roman Fotograf


Locul 7, Categoria "Pregătiri"
Alexandru Nedelea


Locul 7, Categoria "Pregătiri"
Lupascu Photography


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Nicolae Boca


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Doi Fotografi


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Vlad Martis


Locul 9, Categoria "Pregătiri"
Vali Marian


Locul 10, Categoria "Pregătiri"
Julius Paul



Boudoir

14 fotografii premiate. 23 fotografii nominalizate. 153 înscrise.

Locul 1, Categoria "Boudoir"
Micu Daniel


Locul 2, Categoria "Boudoir"
Cristalstudio


Locul 3, Categoria "Boudoir"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 4, Categoria "Boudoir"
Dumitru Robert Photography


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Sorin Birsan Photography


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Oana Curelaru Photography


Locul 6, Categoria "Boudoir"
Florin Stefan


Locul 7, Categoria "Boudoir"
Raw Pix


Locul 8, Categoria "Boudoir"
Sabin Neacsa


Locul 8, Categoria "Boudoir"
Bogdan Cotruta Photography


Locul 8, Categoria "Boudoir"
Alexandru Nedelea


Locul 9, Categoria "Boudoir"
FotoStoian


Locul 9, Categoria "Boudoir"
Jadoris photography


Locul 10, Categoria "Boudoir"
Stefan Chelmu | Pretuim Amintirile



Grup

14 fotografii premiate. 57 fotografii nominalizate. 242 înscrise.

Locul 1, Categoria "Grup"
Adrian Bîrgăuan Foto & Film


Locul 2, Categoria "Grup"
Mario Silaghi


Locul 3, Categoria "Grup"
Marian Toma


Locul 4, Categoria "Grup"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 4, Categoria "Grup"
Gabriel Rusu - Fotografie


Locul 5, Categoria "Grup"
Adrian Scintei


Locul 6, Categoria "Grup"
Nicolae Boca


Locul 7, Categoria "Grup"
Sebastian Purice


Locul 7, Categoria "Grup"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 8, Categoria "Grup"
Cosmin Calispera




Locul 9, Categoria "Grup"
Dumitru Robert Photography


Locul 10, Categoria "Grup"
Marius Stoica


Locul 10, Categoria "Grup"
Constantin Plugari



Detalii

15 fotografii premiate. 77 fotografii nominalizate. 288 înscrise.

Locul 1, Categoria "Detalii"
Lupascu Photography


Locul 2, Categoria "Detalii"
Mario Silaghi


Locul 3, Categoria "Detalii"
Framed Moments by Edward Porumboiu


Locul 4, Categoria "Detalii"
Marian Toma


Locul 5, Categoria "Detalii"
Enny Alex




Locul 5, Categoria "Detalii"
Mugurel Olteanu


Locul 6, Categoria "Detalii"
Creative Vision Photography


Locul 7, Categoria "Detalii"
Mihai Roman


Locul 8, Categoria "Detalii"
Vlad Baban


Locul 8, Categoria "Detalii"
Dreams and Dreamers


Locul 9, Categoria "Detalii"
Mavi Studio


Locul 10, Categoria "Detalii"
Sabin Neacsa


Locul 10, Categoria "Detalii"
NICOLA EVENTS


Locul 10, Categoria "Detalii"
Dumitru Robert Photography



Cununie Religioasă

10 fotografii premiate. 60 fotografii nominalizate. 292 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cununie Religioasă"
Paul Budusan Fotografie / Videografie de Nunta


Locul 2, Categoria "Cununie Religioasă"
Acidut Photographer


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
Adrian Pupe Photography


Locul 4, Categoria "Cununie Religioasă"
Florin Stefan


Locul 5, Categoria "Cununie Religioasă"
Gabriel Filip


Locul 6, Categoria "Cununie Religioasă"
Aurelian Sandu


Locul 7, Categoria "Cununie Religioasă"
LukStudio


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Belea Ionut Cristian


Locul 9, Categoria "Cununie Religioasă"
Claudiu Murarasu


Locul 10, Categoria "Cununie Religioasă"
Dumitru Robert Photography



Dansul Mirilor

12 fotografii premiate. 27 fotografii nominalizate. 241 înscrise.

Locul 1, Categoria "Dansul Mirilor"
Raw Pix


Locul 2, Categoria "Dansul Mirilor"
Filip Ionut


Locul 3, Categoria "Dansul Mirilor"
2A Image Studio


Locul 4, Categoria "Dansul Mirilor"
Sabin Neacsa


Locul 5, Categoria "Dansul Mirilor"
Balan Catalin


Locul 6, Categoria "Dansul Mirilor"
Adrian Scintei


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Philip Alex


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Alpar Lukacsi


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Marius Boatca


Locul 8, Categoria "Dansul Mirilor"
Vlad Lupu


Locul 9, Categoria "Dansul Mirilor"
Gabi Sandru


Locul 10, Categoria "Dansul Mirilor"
Victor Leontescu



Love Is In The Air

11 fotografii premiate. 68 fotografii nominalizate. 262 înscrise.

Locul 1, Categoria "Love Is In The Air"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 2, Categoria "Love Is In The Air"
Alexandru Nedelea


Locul 3, Categoria "Love Is In The Air"
Sabin Neacsa


Locul 4, Categoria "Love Is In The Air"
Stefan Chirilus


Locul 5, Categoria "Love Is In The Air"
Micu Daniel


Locul 6, Categoria "Love Is In The Air"
Vlad Pahontu


Locul 7, Categoria "Love Is In The Air"
Vali Matei


Locul 8, Categoria "Love Is In The Air"
Constantin Plugari


Locul 9, Categoria "Love Is In The Air"
Creative Vision Photography


Locul 10, Categoria "Love Is In The Air"
Catalin Gogan


Locul 10, Categoria "Love Is In The Air"
Lupascu Photography



Petrecere

12 fotografii premiate. 60 fotografii nominalizate. 252 înscrise.

Locul 1, Categoria "Petrecere"
Paul Budusan Fotografie / Videografie de Nunta


Locul 2, Categoria "Petrecere"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 3, Categoria "Petrecere"
Lupascu Photography


Locul 4, Categoria "Petrecere"
Ciprian Grigorescu Photography


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Robert Blaj Photography


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Adrian Scintei


Locul 6, Categoria "Petrecere"
Adrian Pupe Photography


Locul 7, Categoria "Petrecere"
Sorin Birsan Photography


Locul 8, Categoria "Petrecere"
Tibi Kisgyorgy


Locul 9, Categoria "Petrecere"
Marius Stoica


Locul 10, Categoria "Petrecere"
FotoStoian


Locul 10, Categoria "Petrecere"
Georgian Malinetescu (Altfel Studio)



Creative Fine Art

14 fotografii premiate. 58 fotografii nominalizate. 181 înscrise.

Locul 1, Categoria "Creative Fine Art"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 2, Categoria "Creative Fine Art"
Adrian Scintei


Locul 3, Categoria "Creative Fine Art"
Raw Pix


Locul 3, Categoria "Creative Fine Art"
Alpar Lukacsi


Locul 4, Categoria "Creative Fine Art"
Robert Blaj Photography


Locul 5, Categoria "Creative Fine Art"
Sorin Birsan Photography


Locul 6, Categoria "Creative Fine Art"
Mihai Roman


Locul 6, Categoria "Creative Fine Art"
Ovidiu Cristea


Locul 7, Categoria "Creative Fine Art"
Roland Koromi


Locul 7, Categoria "Creative Fine Art"
2A Image Studio


Locul 8, Categoria "Creative Fine Art"
Gicu Casian Photography


Locul 9, Categoria "Creative Fine Art"
Adrian Bîrgăuan Foto & Film


Locul 10, Categoria "Creative Fine Art"
Bejinariu Raluca


Locul 10, Categoria "Creative Fine Art"
Lupascu Photography



Birds-eye view

13 fotografii premiate. 48 fotografii nominalizate. 128 înscrise.

Locul 1, Categoria "Birds-eye view"
Andrei ENEA


Locul 2, Categoria "Birds-eye view"
Constantin Plugari


Locul 2, Categoria "Birds-eye view"
Vali Marian


Locul 3, Categoria "Birds-eye view"
Bejinariu Raluca


Locul 4, Categoria "Birds-eye view"
Lupascu Photography


Locul 5, Categoria "Birds-eye view"
Cosmin Calispera


Locul 6, Categoria "Birds-eye view"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 6, Categoria "Birds-eye view"
Vali Matei


Locul 6, Categoria "Birds-eye view"
Robert Cirdei photographer


Locul 7, Categoria "Birds-eye view"
Catalin Vornicu


Locul 8, Categoria "Birds-eye view"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 9, Categoria "Birds-eye view"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 10, Categoria "Birds-eye view"
Philip Alex



Animăluțe

11 fotografii premiate. 50 fotografii nominalizate. 181 înscrise.

Locul 1, Categoria "Animăluțe"
Micu Daniel


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
Cristalstudio


Locul 3, Categoria "Animăluțe"
Catalin Vornicu


Locul 4, Categoria "Animăluțe"
Lupascu Photography


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film


Locul 6, Categoria "Animăluțe"
Dermanschi Ana


Locul 7, Categoria "Animăluțe"
Madalin Olaru


Locul 8, Categoria "Animăluțe"
Doi Fotografi


Locul 9, Categoria "Animăluțe"
Ciprian Grigorescu Photography


Locul 9, Categoria "Animăluțe"
Ca-n Filme


Locul 10, Categoria "Animăluțe"
Florin Stefan



Bunici

12 fotografii premiate. 64 fotografii nominalizate. 210 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bunici"
Ciprian Grigorescu Photography


Locul 2, Categoria "Bunici"
Mario Silaghi


Locul 3, Categoria "Bunici"
Dinica Robert


Locul 4, Categoria "Bunici"
Cristalstudio


Locul 5, Categoria "Bunici"
Bogdan Negoita


Locul 6, Categoria "Bunici"
Nicu Ionescu


Locul 7, Categoria "Bunici"
Kamour Studio


Locul 7, Categoria "Bunici"
Mihai Roman


Locul 8, Categoria "Bunici"
Mihai Gheorghe


Locul 9, Categoria "Bunici"
Ca-n Filme


Locul 10, Categoria "Bunici"
Cristian Branescu Photography


Locul 10, Categoria "Bunici"
Dumitru Robert Photography



Copii

16 fotografii premiate. 92 fotografii nominalizate. 264 înscrise.

Locul 1, Categoria "Copii"
Alex Asu Photographer


Locul 2, Categoria "Copii"
Mihai Padurariu - fotograf


Locul 3, Categoria "Copii"
Adina Nedișan


Locul 4, Categoria "Copii"
Nagy Florian


Locul 5, Categoria "Copii"
Turcan Igor


Locul 6, Categoria "Copii"
Mario Silaghi


Locul 7, Categoria "Copii"
FotoStoian


Locul 7, Categoria "Copii"
Oana Curelaru Photography


Locul 7, Categoria "Copii"
Dennis Smolinschi


Locul 8, Categoria "Copii"
Image Makers


Locul 8, Categoria "Copii"
Adrian Bîrgăuan Foto & Film


Locul 9, Categoria "Copii"
Tibi Kisgyorgy


Locul 9, Categoria "Copii"
Andrei Roman Fotograf


Locul 10, Categoria "Copii"
Robert Blaj Photography


Locul 10, Categoria "Copii"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film


Locul 10, Categoria "Copii"
Ionut Giuseppe fotograf



Moment

13 fotografii premiate. 93 fotografii nominalizate. 270 înscrise.

Locul 1, Categoria "Moment"
Giorgio Burlacu


Locul 2, Categoria "Moment"
Vlad Pahontu


Locul 3, Categoria "Moment"
Victor Leontescu


Locul 4, Categoria "Moment"
Erik Bagy


Locul 5, Categoria "Moment"
Triff Studio


Locul 6, Categoria "Moment"
Symbolistic Wedding Photography


Locul 6, Categoria "Moment"
Marius Barbulescu


Locul 7, Categoria "Moment"
Lutai Doru


Locul 7, Categoria "Moment"
Robert Blaj Photography


Locul 8, Categoria "Moment"
Nicolae Boca


Locul 9, Categoria "Moment"
Mihai Andrei Fotograf


Locul 9, Categoria "Moment"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 10, Categoria "Moment"
Dermanschi Ana



Emoții

21 fotografii premiate. 64 fotografii nominalizate. 257 înscrise.

Locul 1, Categoria "Emoții"
Catalin Gogan


Locul 1, Categoria "Emoții"
Ardelean Madalina


Locul 2, Categoria "Emoții"
Lupascu Photography


Locul 3, Categoria "Emoții"
InFocus Craiova


Locul 4, Categoria "Emoții"
Stoleriu Alexandru


Locul 5, Categoria "Emoții"
Ca-n Filme


Locul 6, Categoria "Emoții"
Acidut Photographer


Locul 6, Categoria "Emoții"
Robert Blaj Photography


Locul 7, Categoria "Emoții"
Vlad Baban


Locul 7, Categoria "Emoții"
Balan Catalin


Locul 7, Categoria "Emoții"
Vlad Pahontu


Locul 7, Categoria "Emoții"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 7, Categoria "Emoții"
Mario Silaghi


Locul 8, Categoria "Emoții"
Bogdan Negoita


Locul 9, Categoria "Emoții"
Marius Stoica


Locul 9, Categoria "Emoții"
Creative Vision Photography


Locul 9, Categoria "Emoții"
Oana Curelaru Photography


Locul 9, Categoria "Emoții"
Samfira Laurentiu


Locul 10, Categoria "Emoții"
Cosmin Calispera


Locul 10, Categoria "Emoții"
2A Image Studio


Locul 10, Categoria "Emoții"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film



Save The Date

13 fotografii premiate. 46 fotografii nominalizate. 182 înscrise.

Locul 1, Categoria "Save The Date"
Mihai Dobrinescu


Locul 2, Categoria "Save The Date"
Marian Toma


Locul 3, Categoria "Save The Date"
Andrei Roman Fotograf


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Alpar Lukacsi


Locul 5, Categoria "Save The Date"
Lovecatchers


Locul 6, Categoria "Save The Date"
Andrei ENEA


Locul 7, Categoria "Save The Date"
Adrian Scintei


Locul 7, Categoria "Save The Date"
Mihai Roman


Locul 8, Categoria "Save The Date"
Adina Nedișan


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Mihai Padurariu - fotograf


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Adrian Bîrgăuan Foto & Film


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Marius Stoica


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Vlad Pahontu



Trash The Dress

11 fotografii premiate. 87 fotografii nominalizate. 270 înscrise.

Locul 1, Categoria "Trash The Dress"
Mario Silaghi


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 3, Categoria "Trash The Dress"
Adrian Scintei


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
The Guy Arts Media


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
BirtalanFoto


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
Blaja Produccion


Locul 6, Categoria "Trash The Dress"
2A Image Studio


Locul 7, Categoria "Trash The Dress"
Dermanschi Ana


Locul 8, Categoria "Trash The Dress"
Julius Paul


Locul 9, Categoria "Trash The Dress"
Alin Badea photographer


Locul 10, Categoria "Trash The Dress"
AP Photography



Tatuaje

11 fotografii premiate. 20 fotografii nominalizate. 139 înscrise.

Locul 1, Categoria "Tatuaje"
Mihai Roman


Locul 2, Categoria "Tatuaje"
AP Photography


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
Lovecatchers


Locul 4, Categoria "Tatuaje"
Casian Podarelu


Locul 5, Categoria "Tatuaje"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 6, Categoria "Tatuaje"
Alex Merfu


Locul 7, Categoria "Tatuaje"
Lupascu Photography


Locul 8, Categoria "Tatuaje"
Robert Dobre


Locul 8, Categoria "Tatuaje"
Codux Photography


Locul 9, Categoria "Tatuaje"
Alexandru Nedelea


Locul 10, Categoria "Tatuaje"
Fechete Ionut Fotograf



Culori

13 fotografii premiate. 66 fotografii nominalizate. 190 înscrise.

Locul 1, Categoria "Culori"
Mario Silaghi


Locul 2, Categoria "Culori"
Catalin Vornicu


Locul 3, Categoria "Culori"
Alex Pasarelu


Locul 4, Categoria "Culori"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 5, Categoria "Culori"
Sebastian Purice


Locul 6, Categoria "Culori"
Ujfalvi Szilard


Locul 6, Categoria "Culori"
Lupascu Photography


Locul 7, Categoria "Culori"
Vali Marian


Locul 8, Categoria "Culori"
Nicu Ionescu


Locul 9, Categoria "Culori"
Andrei Roman Fotograf


Locul 9, Categoria "Culori"
Antonio Socea


Locul 9, Categoria "Culori"
Sebastian Moldovan


Locul 10, Categoria "Culori"
Ca-n Filme



Botez

12 fotografii premiate. 52 fotografii nominalizate. 225 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Ca-n Filme


Locul 2, Categoria "Botez"
Sabin Neacsa


Locul 3, Categoria "Botez"
Constantin Plugari


Locul 3, Categoria "Botez"
2A Image Studio


Locul 4, Categoria "Botez"
Sebastian Moldovan


Locul 5, Categoria "Botez"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 5, Categoria "Botez"
Oanca Ionut


Locul 6, Categoria "Botez"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 7, Categoria "Botez"
Balan Catalin


Locul 8, Categoria "Botez"
Catalin Vornicu


Locul 9, Categoria "Botez"
Cosug Daniel


Locul 10, Categoria "Botez"
Lupascu Photography



Bebeluși

11 fotografii premiate. 31 fotografii nominalizate. 167 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bebeluși"
Constantin Plugari


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
Erik Bagy


Locul 3, Categoria "Bebeluși"
Lovecatchers


Locul 4, Categoria "Bebeluși"
Alex Pasarelu


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Adina Cuc


Locul 6, Categoria "Bebeluși"
Petrovan Răzvan


Locul 7, Categoria "Bebeluși"
Marius Stoica


Locul 8, Categoria "Bebeluși"
Codux Photography


Locul 8, Categoria "Bebeluși"
Andrea Vurdea photo art


Locul 9, Categoria "Bebeluși"
Ioana Iuliana Visan | Jo Photography


Locul 10, Categoria "Bebeluși"
2A Image Studio



Maternitate

11 fotografii premiate. 23 fotografii nominalizate. 136 înscrise.

Locul 1, Categoria "Maternitate"
AP Photography


Locul 1, Categoria "Maternitate"
Kamour Studio


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 3, Categoria "Maternitate"
Lorena Oprea


Locul 4, Categoria "Maternitate"
Oana Vedinas


Locul 5, Categoria "Maternitate"
2A Image Studio


Locul 6, Categoria "Maternitate"
Lupascu Photography


Locul 7, Categoria "Maternitate"
Adina Cuc


Locul 8, Categoria "Maternitate"
Lens Stories


Locul 9, Categoria "Maternitate"
Nicolae Boca


Locul 10, Categoria "Maternitate"
Casian Podarelu



Ședință foto de Familie

12 fotografii premiate. 26 fotografii nominalizate. 174 înscrise.

Locul 1, Categoria "Ședință foto de Familie"
Constantin Plugari


Locul 2, Categoria "Ședință foto de Familie"
Adina Nedișan


Locul 3, Categoria "Ședință foto de Familie"
Ionut Dragan Foto


Locul 4, Categoria "Ședință foto de Familie"
Vali Matei


Locul 5, Categoria "Ședință foto de Familie"
2A Image Studio


Locul 6, Categoria "Ședință foto de Familie"
Robert Blaj Photography


Locul 7, Categoria "Ședință foto de Familie"
Petrovan Răzvan


Locul 7, Categoria "Ședință foto de Familie"
Antonio Socea


Locul 7, Categoria "Ședință foto de Familie"
Adrian Scintei


Locul 8, Categoria "Ședință foto de Familie"
Cristi Dacu


Locul 9, Categoria "Ședință foto de Familie"
Alex Pasarelu


Locul 10, Categoria "Ședință foto de Familie"
Andreea Farago


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:


Voucher 100euro tură foto externă cu Paulian de la Adora Studio -> Balazs Arpad
Mentoring online 1:1 Marius Marcoci -> Valentin Melen
Mentoring online 1:1 Paul Budușan -> Marian Toma
Mentoring online 1:1 - 2 ore cu Olga Vușcan -> G-Vision Pictures
Mentoring online 1:1 - 2 ore cu Ciprian Dumitrescu -> PhotoMi
Mentoring online 1:1 - 1 oră cu Claudiu Vereș -> Kocsis Zalan
Mentoring online 1:1 Constantin Plugari -> Andrei Lungu
Subscripție gratuită timp de 6 luni pe canalul de instagram al lui Mihai Roman -> Ionuț Drăgan Foto
Mentoring online 1:1 Ana Dermanschi -> Adela Ceu
Mentoring online 1:1 Vali Matei -> Iulia Răducea Fotografie
Mentoring online 1:1 Sebastian Purice -> Leea Moraru
Mentoring online 2:1 Cromatica Photography -> Andrei Crețu Studio
Mentoring individual - 2 ore cu Cătălin Gogan & Mario Silaghi -> Julius Paul
Mentoring online 1:1 Alex Păsărelu -> Dennis Smolinschi
Mentoring online 1:1 Laurențiu Nica -> Mavi Studio
1 loc la workshop Alexandru Abiculesei -> Maxi JR Ionuț Photography
Mentoring online 1:1 Vlad Lodoabă -> Sorin Bîrsan Photography
Mentoring online 1:1 Vlad Solomon -> Ghortin
Mentoring online 1:1 Theo Manusaride -> Cristalstudio
Workshop 1:1 cuTudor Bolnavu -> Alexandru Nedelea
Mentoring online 1:1 Dorin Catrinescu -> Eugen Cihodaru
Workshop 1:1 la o nuntă reală cu Andrei Dumitrache -> Mădălina Basarman
Workshop 1:1 la o nuntă reală cu Andrei Dumitrescu -> Giorgio Burlacu
3 x Workshop online Vlad Pahontu -> Fotograf Mihaela Oprișan, Lupașcu Photography & Danielle Elias
Mentoring online 1:1 sau 1 zi live cu Norbert în studioul lui Norbert Gubincsik -> George Sandu
1 loc la Workshop - 14, 15, 16 Mai Florin Ștefan -> Alex Merfu
Mentoring online 1:1 Alex Lupașcu -> Alina Grigore
2 invitații simple la ediția 2024 Conferința Națională de Fotografie -> Picturesc și Gabriel Cimpoi
1 bilet la conferința Tell A Story -> Eugen Cihodaru
1 Abonament LIFETIME pe photOMasters în valoare de 13890 de lei oferit de Ovidiu Leșan -> Alex Dărac

Premii sponsori

Voucher valoric in valoare de 500 de lei Atelierul de caramele -> Daniel Pop

Membrii juriului

Marco Crea
Italia
Vezi mai multe
Vincenzo Scardina
Italia
Vezi mai multe
Elvire & Xavier - Duo Azul
Franta
Vezi mai multe
Yana Peneva
Bulgaria
Vezi mai multe
Leonard Walpot
Olanda
Vezi mai multe
Francesca Zinchiri
Italia
Vezi mai multe
Sara Sganga
Italia
Vezi mai multe
Carmelo Ucchino
Italia
Vezi mai multe
Steven Herrschaft
Germania
Vezi mai multe
Bruno Bono
Argentina
Vezi mai multe
John Palacio
Columbia
Vezi mai multe
Danilo & Cris Almeida
Brazilia
Vezi mai multe
Eduardo Blanco
Spania
Vezi mai multe
Matteo Carta
Italia
Vezi mai multe
Viviana Calaon
Ecuador
Vezi mai multe
Tünde Koncsol
Ungaria
Vezi mai multe
Érika Bitencourt
Brazilia
Vezi mai multe
Julien Laurent-Georges
Franta
Vezi mai multe
Massimiliano Magliacca
Italia
Vezi mai multe
Olly Knight
UK
Vezi mai multe
Anmol Gulati
India
Vezi mai multe
Nikola Smernic
Croatia
Vezi mai multe
Matt Penberthy
UK
Vezi mai multe
Steph & Maurice - Two Blushing Pilgrims
Australia
Vezi mai multe
Vitor Toscano
Brazilia
Vezi mai multe
Nadine Lotze
Germania
Vezi mai multe
Abhimanyu Sharma & Prasheila Lookhar
India
Vezi mai multe
Francesco Brunello
Italia
Vezi mai multe
Richard Howman
UK
Vezi mai multe
Nitin Dangwal
India
Vezi mai multe
Martin Hecht
Germania
Vezi mai multe
Vinci Wang
China
Vezi mai multe
Simona Cancelli
Italia
Vezi mai multe
Taras Terletskyi
Ucraina
Vezi mai multe
Elena Haralabaki
Grecia
Vezi mai multe
Juan Euan
Mexic
Vezi mai multe
Ufuk Sarisen
Turcia
Vezi mai multe
David Szabo
Elvetia
Vezi mai multe
Kristof Claeys
Belgia
Vezi mai multe
Linda Bouritius
Olanda
Vezi mai multe
Ruan Redelinghuys
Africa de Sud
Vezi mai multe
Gaelle Le Berre
Australia
Vezi mai multe
David Hofman
Brazilia
Vezi mai multe
Flavio Roberto
Brazilia
Vezi mai multe
Arnaud Chapelle
Franta
Vezi mai multe
Patrick & Hollie - The MATEERS
UK
Vezi mai multe
Antonio Gargano
Italia
Vezi mai multe
Patrick Lombaert
Franta
Vezi mai multe
Daan Fortuin
Olanda
Vezi mai multe
Giuseppe Voci
Italia
Vezi mai multe
Lucy Schultz
USA
Vezi mai multe
Donatas Ufo
Lituania
Vezi mai multe
Jacob Gordon
Australia
Vezi mai multe
Jorge Mercado
Mexic
Vezi mai multe
Moana Wu
China
Vezi mai multe
Matas & Paulina - Juras Duo
Lituania
Vezi mai multe
Cathy Hoogenboom
Olanda
Vezi mai multe
Marco Miglianti
Italia
Vezi mai multe
Andy Wade
UK
Vezi mai multe
Matthew Sowa
USA
Vezi mai multe
Jader Morais
Brazilia
Vezi mai multe
Patricia Riba
Uruguay
Vezi mai multe
Denise Motz
Olanda
Vezi mai multe
Bruno Roas
Brazilia
Vezi mai multe
Gerjanne Immeker
Olanda
Vezi mai multe
Wilder Córdova
Bolivia
Vezi mai multe
Jota Jota Palacios
Spania
Vezi mai multe
Roy Yeh & Will Tee (SW Photo Studio)
Taiwan
Vezi mai multe
Marco Teixeira
Portugalia
Vezi mai multe
Andreu Doz
Spania
Vezi mai multe
Ivelin Iliev
Bulgaria
Vezi mai multe
András Rabloczky
Ungaria
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Irina & Robert - Cromatica Photography
Vezi mai multe
Dragoș Gheorghe
Vezi mai multe
Paulian Prăjitură
Vezi mai multe
Theo Manusaride
Vezi mai multe
Mihai Zaharia
Vezi mai multe
Vlad Solomon
Vezi mai multe
Codrin - OC Photography
Vezi mai multe
Dorin Catrinescu
Vezi mai multe
Tudor Bolnavu
Vezi mai multe
Zoltan Jambor
Vezi mai multe
Ciprian Dumitrescu
Vezi mai multe
Dan & Ale Bumbas - 602 Photography
Vezi mai multe
Adina Dumitrescu
Vezi mai multe
Tomi Tako
Vezi mai multe
Geanina Sălceanu
Vezi mai multe
Claudiu Veres
Vezi mai multe
Deni & Alin - DA studio weddings
Vezi mai multe
Ozana & Cristian - Photogenica
Vezi mai multe
Ovidiu Leșan
Vezi mai multe
Andra și Marius Dragan
Vezi mai multe
Marius Marcoci
Vezi mai multe
Silviu Niță - Jurnal Fotografic
Vezi mai multe
Alin Pirvu
Vezi mai multe
Norbert Gubincsik
Vezi mai multe
Radu Dumitrescu
Vezi mai multe
Vlad Lodoaba
Vezi mai multe
Andrei Dumitrescu
Vezi mai multe
Cătălin Anghel
Vezi mai multe
Tony Hampel
Vezi mai multe
Cristina & Petrica Tanase - FixFoto
Vezi mai multe
Laurentiu Nica
Vezi mai multe
Alexandru Abiculesei
Vezi mai multe


Premii din partea sponsorilor



Atelierul de Caramele - bunătăți pentru fotografi oferă unui participant norocos, prin tragere la sorți un:

Voucher valoric în valoare de 500 lei

Se pot achiziționa produse pe http://www.atelieruldecaramele.ro; Voucher-ul este valabil 3 luni de la data primirii premiului, nu se cumulează cu alte promoții, nu este transmisibil și nu include transportul.




Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
e-Femeia.ro
RomaniaPozitiva.ro