Concursul anual 2023

a 11-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
până pe 29 decembrie
Nominalizare
3 ian - 23 ian
Jurizare
25 ian - 25 feb
Rezultate
martie 2024
Videograful anului 2023
601.59 puncte
Locul 2
439.55 puncte
Locul 3
353.69 puncte

Cel mai bun cameraman

14 videoclipuri premiate. 52 videoclipuri nominalizate. 132 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Marius Films
Marius Films


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Chiril Creo
Chiril Creo


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
CBO films
CBO films


Locul 6, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Cristian Barbos
Cristian Barbos


Locul 7, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 8, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Bianca Din
Bianca Din


Locul 9, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Sergiu Gabriel
Sergiu Gabriel


Locul 9, Categoria "Cel mai bun cameraman"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 9, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Godoi Catalin
Godoi Catalin


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Iulian Tuia
Iulian Tuia



Cel mai bun editor

13 videoclipuri premiate. 46 videoclipuri nominalizate. 97 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
George Minea - 2patru2
George Minea - 2patru2


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 6, Categoria "Cel mai bun editor"
CBO films
CBO films


Locul 6, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Films
Marius Films


Locul 7, Categoria "Cel mai bun editor"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 7, Categoria "Cel mai bun editor"
Cristian Barbos
Cristian Barbos


Locul 8, Categoria "Cel mai bun editor"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Locul 9, Categoria "Cel mai bun editor"
Sfinx Production
Sfinx Production


Locul 10, Categoria "Cel mai bun editor"
LoveStoryverse
LoveStoryverse



Cel mai bun colorist

13 videoclipuri premiate. 34 videoclipuri nominalizate. 70 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun colorist"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Florin Tîrcea
Florin Tîrcea


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
Alin Muntean Film Maker
Alin Muntean Film Maker


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 5, Categoria "Cel mai bun colorist"
Wedding Zone
Wedding Zone


Locul 6, Categoria "Cel mai bun colorist"
Marius Films
Marius Films


Locul 7, Categoria "Cel mai bun colorist"
Madalin Deaconu
Madalin Deaconu


Locul 8, Categoria "Cel mai bun colorist"
Fancy Films
Fancy Films


Locul 8, Categoria "Cel mai bun colorist"
Antonio Vinter
Antonio Vinter


Locul 9, Categoria "Cel mai bun colorist"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 10, Categoria "Cel mai bun colorist"
Branc David
Branc David



Teaser

12 videoclipuri premiate. 33 videoclipuri nominalizate. 75 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Teaser"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 3, Categoria "Teaser"
PARIS FILMS
PARIS FILMS


Locul 4, Categoria "Teaser"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 5, Categoria "Teaser"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 6, Categoria "Teaser"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 7, Categoria "Teaser"
Fancy Films
Fancy Films


Locul 8, Categoria "Teaser"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 8, Categoria "Teaser"
Marius Films
Marius Films


Locul 9, Categoria "Teaser"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 9, Categoria "Teaser"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 10, Categoria "Teaser"
Konstantin Videography
Konstantin Videography



Highlights

17 videoclipuri premiate. 47 videoclipuri nominalizate. 122 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Highlights"
Branc David
Branc David


Locul 3, Categoria "Highlights"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 4, Categoria "Highlights"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 4, Categoria "Highlights"
Marius Films
Marius Films


Locul 5, Categoria "Highlights"
Fearless Weddings
Fearless Weddings


Locul 6, Categoria "Highlights"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 6, Categoria "Highlights"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 7, Categoria "Highlights"
Fancy Films
Fancy Films


Locul 7, Categoria "Highlights"
Spoke Pictures ( Doban Lucian )
Spoke Pictures ( Doban Lucian )


Locul 8, Categoria "Highlights"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 8, Categoria "Highlights"
Alex Avram
Alex Avram


Locul 8, Categoria "Highlights"
Lucian Seb Filmmaker
Lucian Seb Filmmaker


Locul 9, Categoria "Highlights"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 9, Categoria "Highlights"
Cristi Prelipcean
Cristi Prelipcean


Locul 10, Categoria "Highlights"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Locul 10, Categoria "Highlights"
Andrei M. Vacar
Andrei M. Vacar



Save The Date

14 videoclipuri premiate. 24 videoclipuri nominalizate. 43 înscrise.

Locul 1, Categoria "Save The Date"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 2, Categoria "Save The Date"
Plesa Films
Plesa Films


Locul 3, Categoria "Save The Date"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Marius Films
Marius Films


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 5, Categoria "Save The Date"
CBO films
CBO films


Locul 6, Categoria "Save The Date"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 7, Categoria "Save The Date"
ProMediaStudio
ProMediaStudio


Locul 8, Categoria "Save The Date"
Sergiu Gabriel
Sergiu Gabriel


Locul 8, Categoria "Save The Date"
Lucian Seb Filmmaker
Lucian Seb Filmmaker


Locul 8, Categoria "Save The Date"
CC Filmaker
CC Filmaker


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Razvan Mocanu
Razvan Mocanu


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 10, Categoria "Save The Date"
MOON STUDIO
MOON STUDIO



After Wedding

14 videoclipuri premiate. 29 videoclipuri nominalizate. 49 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "After Wedding"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 3, Categoria "After Wedding"
Westfalia Films
Westfalia Films


Locul 4, Categoria "After Wedding"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 5, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 6, Categoria "After Wedding"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 6, Categoria "After Wedding"
Robert Mirea Films
Robert Mirea Films


Locul 6, Categoria "After Wedding"
Alex Avram
Alex Avram


Locul 7, Categoria "After Wedding"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 7, Categoria "After Wedding"
Voicu Marius Adrian
Voicu Marius Adrian


Locul 8, Categoria "After Wedding"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 9, Categoria "After Wedding"
CBO films
CBO films


Locul 10, Categoria "After Wedding"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 10, Categoria "After Wedding"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS



Botez

16 videoclipuri premiate. 34 videoclipuri nominalizate. 70 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
PARIS FILMS
PARIS FILMS


Locul 2, Categoria "Botez"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Botez"
Marius Films
Marius Films


Locul 4, Categoria "Botez"
Fancy Films
Fancy Films


Locul 5, Categoria "Botez"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 6, Categoria "Botez"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 6, Categoria "Botez"
Konstantin Videography
Konstantin Videography


Locul 6, Categoria "Botez"
Bianca Din
Bianca Din


Locul 7, Categoria "Botez"
Iulian Tuia
Iulian Tuia


Locul 7, Categoria "Botez"
Dorca Films
Dorca Films


Locul 8, Categoria "Botez"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 8, Categoria "Botez"
Trocin Florin // Lulu Film
Trocin Florin // Lulu Film


Locul 9, Categoria "Botez"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 9, Categoria "Botez"
Madalin Deaconu
Madalin Deaconu


Locul 10, Categoria "Botez"
Honorius Florentin
Honorius Florentin


Locul 10, Categoria "Botez"
Alin Muntean Film Maker
Alin Muntean Film Maker


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate videografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:


1 loc redus cu 25% la VisionARy Workshop 4.0 oferit de Robert Lucaci -> Dragoș Buchi - New Perspective of Art
1 loc redus cu 25% la VisionARy Workshop 4.0 oferit de Adrian Bucur -> CC Filmaker
Mentoring online 1:1 Dan Pop - lifeisafilm -> CC Filmaker
Mentoring online 1:1 Pavel Macovei -> Damian Films
Mentoring online 1:1 - 1 oră cu Adrian Anghel -> Ionuț Blaja
Mentoring online 1:1 Ștefan Mirea -> Cristi Prelipcean
Workshop 1:1 la o nuntă reală cu Flavius Medan -> Iulian Tuia
Mentoring online 1:1 ProMediaStudio -> inedit.visuals
Mentoring online 1:1 Vladislav Dermanschi -> VIDEOCLIPA FILMS
Mentoring online 1:1 Marius Films -> Paul Cois Films
Mentoring online 1:1 - 3 ore cu Darius Cornean -> Wedding Zone
Workshop 1:1 la o nuntă reală cu Alex Militaru -> Cristi Prelipcean
Workshop 1:1, tehnici de filmare la o nuntă reală cu Ion Marin -> Hanca Films
Mentoring online 1:1 - 4 ore cu Damian Films -> Eduard Popescu - FNP Studio
Mentoring online 1:1 Igor Catrinescu -> DBFILMMAKER
Mentoring online 1:1 Ionuț Petrescu -> Sergiu Gabriel

Membrii juriului

Francesco Morelli
Italia
Vezi mai multe
Stanislav Barachevsky
Ucraina
Vezi mai multe
Vangelis Petalias
Grecia
Vezi mai multe
Alessandro Pirino
Italia
Vezi mai multe
Juergen Holcik
Austria
Vezi mai multe
Jank Balazs
Ungaria
Vezi mai multe
Aaron Daniel
Canada
Vezi mai multe
Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Lina & Gabor - Salton Wedding Films
Ungaria
Vezi mai multe
Julien Milan
Franta
Vezi mai multe
Plamen Bijev
Bulgaria
Vezi mai multe
Vasilis Kantarakis
Grecia
Vezi mai multe
Gianni Giotta
Italia
Vezi mai multe
George Panagiotakis
Cipru
Vezi mai multe
Elton Sabatino
Brazilia
Vezi mai multe
Dimitris Haidis
Grecia
Vezi mai multe
Dimitris & Evgenia Kanavos
Grecia
Vezi mai multe
Bruno Tedeschi
Italia
Vezi mai multe
Alvaro Sanchez - Velvet video
Spania
Vezi mai multe
Nikolai Nikolov
Bulgaria
Vezi mai multe
Dado - Every Heart Films
Portugalia
Vezi mai multe
Gilda Fontana
Italia
Vezi mai multe
Jorsh Sarmiento
Mexic
Vezi mai multe
Dimitris Patrikios
Grecia
Vezi mai multe
Luigi De Felice
Italia
Vezi mai multe
Kiba Wedding
Vietnam
Vezi mai multe
Guilherme Burgos
Brazilia
Vezi mai multe
Anna & Victor Popov
Bulgaria
Vezi mai multe
Tomas Cristobal
Spania
Vezi mai multe
Sandor Menyhart
Ungaria
Vezi mai multe
Daniele Ortis
Italia
Vezi mai multe
Leonid Smith
Spania
Vezi mai multe
Daniele Fusco
Italia
Vezi mai multe
Tamen & Belen (La Fabriqueta Films)
Spania
Vezi mai multe
Zsófia Egyed (Love on The Weekend)
Ungaria
Vezi mai multe
Elena & Sofia - Costa Sisters
UK
Vezi mai multe
Iliyan Georgiev
Bulgaria
Vezi mai multe
Sotiris Tseles
Grecia
Vezi mai multe
Alex Diaz Films
Spania
Vezi mai multe
Radek - Lot Trzmiela Films
Polonia
Vezi mai multe
Michele Telari
Italia
Vezi mai multe
Yurii Yarets
Ucraina
Vezi mai multe
Jeremie Pennequin (The Quirky)
Franta
Vezi mai multe
Alexandros Ktistakis
Grecia
Vezi mai multe
Mattia Vadacca
Italia
Vezi mai multe
Vasilis Tsirakidis
Grecia
Vezi mai multe
Marcin Mazurkiewicz
Polonia
Vezi mai multe
Marià Oliver Gómez - La Vie en Film
Spania
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Călin Miclea (Miclea Films)
Vezi mai multe
Aurelian Mirea
Vezi mai multe
Nicolas Railovsky
Vezi mai multe
Vlad Carp
Vezi mai multe
George Grigore
Vezi mai multe
Gabriel Dicu
Vezi mai multe
Florin Musetoiu
Vezi mai multe
Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Ion Marin
Vezi mai multe
Igor Catrinescu
Vezi mai multe
Bogdan Damian
Vezi mai multe
Flavius Medan
Vezi mai multe
Stefan Cojocariu
Vezi mai multe
Pavel Macovei
Vezi mai multe
Alex Militaru
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Istvan Molnar
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Dragos Badicu
Vezi mai multe
Dan Pop - lifeisafilm
Vezi mai multe
Stefan Mirea
Vezi mai multe
Marian Neagoe
Vezi mai multe
Vivian - abcfilmfoto
Vezi mai multe
Marius Zaharia
Vezi mai multe


Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
e-Femeia.ro
RomaniaPozitiva.ro