Concursul anual 2022

a 10-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
până pe 6 dec
Nominalizare
8 dec - 30 dec
Jurizare
4 ian - 31 ian
Rezultate
feb 2023
Fotograful anului 2022
501.01 puncte
Locul 2
490.93 puncte
Locul 3
419.44 puncte

Miri

16 fotografii premiate. 102 fotografii nominalizate. 389 înscrise.

Locul 1, Categoria "Miri"
Mario Silaghi


Locul 2, Categoria "Miri"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 3, Categoria "Miri"
Vision Photography By Geo Dolofan


Locul 4, Categoria "Miri"
FotoStoian


Locul 4, Categoria "Miri"
Marius Igas Photography


Locul 5, Categoria "Miri"
Ciprian Grigorescu Photography


Locul 6, Categoria "Miri"
Studio Infinie


Locul 7, Categoria "Miri"
FotoDumbrava


Locul 8, Categoria "Miri"
Alex Pasarelu


Locul 8, Categoria "Miri"
Dani Wolf


Locul 9, Categoria "Miri"
Dermanschi Ana


Locul 9, Categoria "Miri"
Gicu Casian Photography


Locul 9, Categoria "Miri"
ONOFRAME by Onofrei Claudiu


Locul 9, Categoria "Miri"
Paul Dumea Fotograf


Locul 9, Categoria "Miri"
Mihai Roman


Locul 10, Categoria "Miri"
Florin Stefan



Portret

11 fotografii premiate. 73 fotografii nominalizate. 319 înscrise.

Locul 1, Categoria "Portret"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 2, Categoria "Portret"
Mario Silaghi


Locul 3, Categoria "Portret"
Norbert Gubincsik


Locul 4, Categoria "Portret"
Robert David


Locul 5, Categoria "Portret"
Lupascu Photography


Locul 6, Categoria "Portret"
FotoDumbrava


Locul 7, Categoria "Portret"
2A Image Studio


Locul 8, Categoria "Portret"
Daniel Satmari


Locul 9, Categoria "Portret"
Studio Infinie


Locul 10, Categoria "Portret"
Alexandru Nedelea


Locul 10, Categoria "Portret"
Marius Igas Photography



Siluete

14 fotografii premiate. 86 fotografii nominalizate. 275 înscrise.

Locul 1, Categoria "Siluete"
Romeo Mihail Photography


Locul 2, Categoria "Siluete"
Victor Leontescu


Locul 3, Categoria "Siluete"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Siluete"
Julius Paul


Locul 4, Categoria "Siluete"
Lupascu Photography


Locul 5, Categoria "Siluete"
Marian Toma


Locul 6, Categoria "Siluete"
Creative Vision Photography


Locul 7, Categoria "Siluete"
Radu Dumitrescu Wedding Photographer


Locul 8, Categoria "Siluete"
Marius Igas Photography


Locul 8, Categoria "Siluete"
Silviu Monor


Locul 9, Categoria "Siluete"
Triff Studio


Locul 10, Categoria "Siluete"
Alpar Lukacsi


Locul 10, Categoria "Siluete"
Norbert Gubincsik


Locul 10, Categoria "Siluete"
Vlad Martis



Pregătiri

16 fotografii premiate. 102 fotografii nominalizate. 329 înscrise.

Locul 1, Categoria "Pregătiri"
Gabriel Rose Lens


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Julius Paul


Locul 3, Categoria "Pregătiri"
Mario Silaghi


Locul 4, Categoria "Pregătiri"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Flavius Partan


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Mihai Roman


Locul 6, Categoria "Pregătiri"
Vali Matei


Locul 7, Categoria "Pregătiri"
Antonio Socea


Locul 7, Categoria "Pregătiri"
Vlad Pahontu


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Larisa Stanca


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Nicu Ionescu


Locul 8, Categoria "Pregătiri"
Fearless Weddings


Locul 9, Categoria "Pregătiri"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film


Locul 10, Categoria "Pregătiri"
Gabi Sandru


Locul 10, Categoria "Pregătiri"
Alexandru Nedelea


Locul 10, Categoria "Pregătiri"
pseudonimizat



Boudoir

13 fotografii premiate. 33 fotografii nominalizate. 123 înscrise.

Locul 1, Categoria "Boudoir"
Norbert Gubincsik


Locul 2, Categoria "Boudoir"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Boudoir"
Sabin Neacsa


Locul 4, Categoria "Boudoir"
Cristalstudio


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Alex Florin Wedding Photographer


Locul 6, Categoria "Boudoir"
Gia Photography


Locul 6, Categoria "Boudoir"
Dermanschi Ana


Locul 7, Categoria "Boudoir"
Casian Podarelu


Locul 8, Categoria "Boudoir"
Oana Curelaru Photography


Locul 9, Categoria "Boudoir"
Valentin Beraru Fotograf Nunta


Locul 9, Categoria "Boudoir"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film


Locul 10, Categoria "Boudoir"
Visual by Danielle Elias


Locul 10, Categoria "Boudoir"
Adina Nedișan



Grup

12 fotografii premiate. 55 fotografii nominalizate. 234 înscrise.

Locul 1, Categoria "Grup"
Constantin Plugari


Locul 2, Categoria "Grup"
Theo Manusaride


Locul 3, Categoria "Grup"
Creative Vision Photography


Locul 4, Categoria "Grup"
Sabin Neacsa


Locul 5, Categoria "Grup"
Cornel Spoiala Fotograf


Locul 5, Categoria "Grup"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 6, Categoria "Grup"
Romeo Mihail Photography


Locul 7, Categoria "Grup"
Gabriel Rose Lens


Locul 8, Categoria "Grup"
Sebastian Purice


Locul 8, Categoria "Grup"
Filip Ionut


Locul 9, Categoria "Grup"
Adina Nedișan


Locul 10, Categoria "Grup"
Sergiu Cotruta



Detalii

11 fotografii premiate. 78 fotografii nominalizate. 320 înscrise.

Locul 1, Categoria "Detalii"
Antonio Socea


Locul 2, Categoria "Detalii"
pseudonimizat


Locul 3, Categoria "Detalii"
Gabriel Rose Lens


Locul 4, Categoria "Detalii"
Stefan Chelmu | Pretuim Amintirile


Locul 5, Categoria "Detalii"
Romeo Mihail Photography


Locul 6, Categoria "Detalii"
Norbert Gubincsik


Locul 7, Categoria "Detalii"
Tony Hampel


Locul 8, Categoria "Detalii"
Mihai Roman


Locul 8, Categoria "Detalii"
Adrian FLUTURE


Locul 9, Categoria "Detalii"
Balog Zsolt Photographer


Locul 10, Categoria "Detalii"
ZAM Photography



Cununie Religioasă

21 fotografii premiate. 81 fotografii nominalizate. 301 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cununie Religioasă"
Alin Florin


Locul 2, Categoria "Cununie Religioasă"
Alpar Lukacsi


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
FotoStoian


Locul 4, Categoria "Cununie Religioasă"
Dermanschi Ana


Locul 5, Categoria "Cununie Religioasă"
G-vision Pictures


Locul 5, Categoria "Cununie Religioasă"
Gabriel Rose Lens


Locul 6, Categoria "Cununie Religioasă"
Sorin Birsan Photography


Locul 7, Categoria "Cununie Religioasă"
Alex Florin Wedding Photographer


Locul 7, Categoria "Cununie Religioasă"
Florin Stefan


Locul 7, Categoria "Cununie Religioasă"
Izolda Udvari


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Gia Photography


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Alex Merfu


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Alex Dărac


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Flavius Partan


Locul 8, Categoria "Cununie Religioasă"
Marius Igas Photography


Locul 9, Categoria "Cununie Religioasă"
EVAFILMS


Locul 9, Categoria "Cununie Religioasă"
pseudonimizat


Locul 9, Categoria "Cununie Religioasă"
Gabriel Szofran


Locul 10, Categoria "Cununie Religioasă"
2A Image Studio


Locul 10, Categoria "Cununie Religioasă"
Julius Paul



Dansul Mirilor

17 fotografii premiate. 68 fotografii nominalizate. 243 înscrise.

Locul 1, Categoria "Dansul Mirilor"
Dermanschi Ana


Locul 2, Categoria "Dansul Mirilor"
Cabo Photography


Locul 3, Categoria "Dansul Mirilor"
Vlad Pahontu


Locul 4, Categoria "Dansul Mirilor"
Catalin Vornicu


Locul 5, Categoria "Dansul Mirilor"
FotoStoian


Locul 5, Categoria "Dansul Mirilor"
Nicolae Boca


Locul 6, Categoria "Dansul Mirilor"
Juhos Eduard


Locul 6, Categoria "Dansul Mirilor"
Hunyadi Laszlo


Locul 6, Categoria "Dansul Mirilor"
Lupascu Photography


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Dumitru Robert Photography


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Florin Stefan


Locul 7, Categoria "Dansul Mirilor"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 8, Categoria "Dansul Mirilor"
Photo by Alin Pirvu


Locul 9, Categoria "Dansul Mirilor"
Alex Pasarelu


Locul 9, Categoria "Dansul Mirilor"
Alpar Lukacsi


Locul 9, Categoria "Dansul Mirilor"
AP Photography


Locul 10, Categoria "Dansul Mirilor"
ZAM Photography



Love Is In The Air

14 fotografii premiate. 52 fotografii nominalizate. 241 înscrise.

Locul 1, Categoria "Love Is In The Air"
Theo Manusaride


Locul 2, Categoria "Love Is In The Air"
Alin Florin


Locul 3, Categoria "Love Is In The Air"
Sabin Neacsa


Locul 3, Categoria "Love Is In The Air"
Gia Photography


Locul 4, Categoria "Love Is In The Air"
Alexandru Nedelea


Locul 5, Categoria "Love Is In The Air"
Catalin Vornicu


Locul 6, Categoria "Love Is In The Air"
Micu Daniel


Locul 6, Categoria "Love Is In The Air"
Lupascu Photography


Locul 7, Categoria "Love Is In The Air"
Romeo Mihail Photography


Locul 8, Categoria "Love Is In The Air"
Creative Vision Photography


Locul 9, Categoria "Love Is In The Air"
Mihai Dobrinescu


Locul 9, Categoria "Love Is In The Air"
Vlad Pahontu


Locul 9, Categoria "Love Is In The Air"
Pletea Fotograf


Locul 10, Categoria "Love Is In The Air"
FotoStoian



Petrecere

13 fotografii premiate. 82 fotografii nominalizate. 263 înscrise.

Locul 1, Categoria "Petrecere"
Romeo Mihail Photography


Locul 2, Categoria "Petrecere"
Alpar Lukacsi


Locul 3, Categoria "Petrecere"
Alex Pasarelu


Locul 4, Categoria "Petrecere"
FotoStoian


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Nicu Ionescu


Locul 6, Categoria "Petrecere"
Juhos Eduard


Locul 7, Categoria "Petrecere"
Filip Ionut


Locul 8, Categoria "Petrecere"
Sabin Neacsa


Locul 8, Categoria "Petrecere"
Mario Silaghi


Locul 8, Categoria "Petrecere"
Catalin Gogan


Locul 9, Categoria "Petrecere"
Radu Constantinescu Fotograf


Locul 10, Categoria "Petrecere"
Alin Florin


Locul 10, Categoria "Petrecere"
Lupascu Photography



Creative Fine Art

13 fotografii premiate. 59 fotografii nominalizate. 173 înscrise.

Locul 1, Categoria "Creative Fine Art"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 2, Categoria "Creative Fine Art"
Norbert Gubincsik


Locul 3, Categoria "Creative Fine Art"
Adriana & Dragos Pascal - Foto&Film


Locul 4, Categoria "Creative Fine Art"
Alex Merfu


Locul 4, Categoria "Creative Fine Art"
Triff Studio


Locul 5, Categoria "Creative Fine Art"
Sabin Neacsa


Locul 6, Categoria "Creative Fine Art"
Constantin Plugari


Locul 7, Categoria "Creative Fine Art"
Marius Stoica


Locul 8, Categoria "Creative Fine Art"
Catalin Gogan


Locul 8, Categoria "Creative Fine Art"
Vali Marian


Locul 9, Categoria "Creative Fine Art"
Sorin Birsan Photography


Locul 10, Categoria "Creative Fine Art"
Zagrean Viorel Photographer


Locul 10, Categoria "Creative Fine Art"
Casian Podarelu



Dronă

18 fotografii premiate. 53 fotografii nominalizate. 108 înscrise.

Locul 1, Categoria "Dronă"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 2, Categoria "Dronă"
Robert Cirdei photographer


Locul 3, Categoria "Dronă"
Gicu Casian Photography


Locul 4, Categoria "Dronă"
Catalin Moldovan


Locul 5, Categoria "Dronă"
FNP Studio


Locul 5, Categoria "Dronă"
Mihai Dragnescu


Locul 5, Categoria "Dronă"
Photo by Alin Pirvu


Locul 5, Categoria "Dronă"
G-vision Pictures


Locul 6, Categoria "Dronă"
Constantin Plugari


Locul 7, Categoria "Dronă"
Norbert Gubincsik


Locul 8, Categoria "Dronă"
Codux Photography


Locul 8, Categoria "Dronă"
Mario Silaghi


Locul 8, Categoria "Dronă"
Alex Dărac


Locul 8, Categoria "Dronă"
Casian Podarelu


Locul 9, Categoria "Dronă"
Alpar Lukacsi


Locul 9, Categoria "Dronă"
Nelutu Rosu


Locul 10, Categoria "Dronă"
Radu Dumitrescu Wedding Photographer


Locul 10, Categoria "Dronă"
Filip Ionut



Animăluțe

16 fotografii premiate. 54 fotografii nominalizate. 176 înscrise.

Locul 1, Categoria "Animăluțe"
Norbert Gubincsik


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
Philip Alex


Locul 3, Categoria "Animăluțe"
Robert David


Locul 4, Categoria "Animăluțe"
Catalin Gogan


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
Adrian Scintei


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
FotoDumbrava


Locul 6, Categoria "Animăluțe"
Mihai Roman


Locul 6, Categoria "Animăluțe"
Sebastian Purice


Locul 6, Categoria "Animăluțe"
Dumitru Robert Photography


Locul 7, Categoria "Animăluțe"
Gabriel Rose Lens


Locul 8, Categoria "Animăluțe"
Alex Pasarelu


Locul 8, Categoria "Animăluțe"
Sabin Neacsa


Locul 9, Categoria "Animăluțe"
Robert Blaj Photography


Locul 9, Categoria "Animăluțe"
Photo by Alin Pirvu


Locul 10, Categoria "Animăluțe"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 10, Categoria "Animăluțe"
2A Image Studio



Bunici

13 fotografii premiate. 64 fotografii nominalizate. 226 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bunici"
Lupascu Photography


Locul 2, Categoria "Bunici"
Romeo Mihail Photography


Locul 3, Categoria "Bunici"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 4, Categoria "Bunici"
Gabriel Rose Lens


Locul 5, Categoria "Bunici"
FotoStoian


Locul 5, Categoria "Bunici"
FotoDumbrava


Locul 6, Categoria "Bunici"
Visual Media


Locul 7, Categoria "Bunici"
Vlad Pahontu


Locul 7, Categoria "Bunici"
Filip Ionut


Locul 8, Categoria "Bunici"
Claudiu Boghina (Refresh Art)


Locul 9, Categoria "Bunici"
Alin Florin


Locul 9, Categoria "Bunici"
Mihai Dobrinescu


Locul 10, Categoria "Bunici"
Adrian FLUTURE



Copii

14 fotografii premiate. 96 fotografii nominalizate. 263 înscrise.

Locul 1, Categoria "Copii"
Theo Manusaride


Locul 2, Categoria "Copii"
Alpar Lukacsi


Locul 3, Categoria "Copii"
Mario Silaghi


Locul 4, Categoria "Copii"
Robert David


Locul 5, Categoria "Copii"
Florin Stefan


Locul 6, Categoria "Copii"
Alex Merfu


Locul 6, Categoria "Copii"
Lupascu Photography


Locul 7, Categoria "Copii"
Daniel Dreptate


Locul 8, Categoria "Copii"
Mihai Balta


Locul 8, Categoria "Copii"
Dumitru Robert Photography


Locul 9, Categoria "Copii"
Radu Constantinescu Fotograf




Locul 10, Categoria "Copii"
Alex Dărac


Locul 10, Categoria "Copii"
Gabriel Rose Lens



Moment

12 fotografii premiate. 97 fotografii nominalizate. 284 înscrise.

Locul 1, Categoria "Moment"
Adrian FLUTURE


Locul 2, Categoria "Moment"
Sergiu Cotruta


Locul 3, Categoria "Moment"
pseudonimizat


Locul 4, Categoria "Moment"
Marius Boatca


Locul 4, Categoria "Moment"
Vali Marian


Locul 5, Categoria "Moment"
Alpar Lukacsi


Locul 6, Categoria "Moment"
Vali Matei


Locul 7, Categoria "Moment"
Lupascu Photography


Locul 8, Categoria "Moment"
Ciprian Grigorescu Photography


Locul 8, Categoria "Moment"
Sfinx Production


Locul 9, Categoria "Moment"
ID-Brothers


Locul 10, Categoria "Moment"
Dumitru Robert Photography



Emoții

14 fotografii premiate. 65 fotografii nominalizate. 257 înscrise.

Locul 1, Categoria "Emoții"
Romeo Mihail Photography


Locul 2, Categoria "Emoții"
Adrian FLUTURE


Locul 3, Categoria "Emoții"
Alin Florin


Locul 3, Categoria "Emoții"
Laurentiu Nica


Locul 4, Categoria "Emoții"
Gabriel Rose Lens


Locul 5, Categoria "Emoții"
Adrian Scintei


Locul 6, Categoria "Emoții"
Kamour Studio


Locul 7, Categoria "Emoții"
Chiorean Mihai Photography


Locul 7, Categoria "Emoții"
Theo Manusaride


Locul 8, Categoria "Emoții"
Oanca Ionut


Locul 8, Categoria "Emoții"
ID-Brothers


Locul 9, Categoria "Emoții"
Mihai Dobrinescu


Locul 9, Categoria "Emoții"
Ionut Draghiceanu


Locul 10, Categoria "Emoții"
FotoDumbrava



Save The Date

12 fotografii premiate. 59 fotografii nominalizate. 186 înscrise.

Locul 1, Categoria "Save The Date"
ID-Brothers


Locul 2, Categoria "Save The Date"
Tony Hampel


Locul 3, Categoria "Save The Date"
Gabriel Rose Lens


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Andrei ENEA


Locul 5, Categoria "Save The Date"
Catalin Gogan


Locul 6, Categoria "Save The Date"
Kamour Studio


Locul 7, Categoria "Save The Date"
Micu Daniel


Locul 8, Categoria "Save The Date"
Creative Vision Photography


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Alin Badea photographer


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Radu Constantinescu Fotograf


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Marius Stoica



Trash The Dress

11 fotografii premiate. 90 fotografii nominalizate. 279 înscrise.

Locul 1, Categoria "Trash The Dress"
Filip Ionut


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Catalin Gogan


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 3, Categoria "Trash The Dress"
Norbert Gubincsik


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
Flavius Partan


Locul 6, Categoria "Trash The Dress"
Eugen Cihodaru


Locul 7, Categoria "Trash The Dress"
Alin Badea photographer


Locul 8, Categoria "Trash The Dress"
Sabin Neacsa


Locul 9, Categoria "Trash The Dress"
Lupascu Photography


Locul 10, Categoria "Trash The Dress"
Gabriel Rose Lens



Tatuaje

10 fotografii premiate. 47 fotografii nominalizate. 142 înscrise.

Locul 1, Categoria "Tatuaje"
Catalin Moldovan


Locul 2, Categoria "Tatuaje"
Dumitru Robert Photography


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
Lupascu Photography


Locul 4, Categoria "Tatuaje"
Mario Silaghi


Locul 5, Categoria "Tatuaje"
Dermanschi Ana


Locul 6, Categoria "Tatuaje"
Florin Stefan


Locul 7, Categoria "Tatuaje"
Alex Merfu


Locul 8, Categoria "Tatuaje"
Mihai Dobrinescu


Locul 9, Categoria "Tatuaje"
FotoStoian


Locul 10, Categoria "Tatuaje"
Lovecatchers



Culori

14 fotografii premiate. 59 fotografii nominalizate. 192 înscrise.

Locul 1, Categoria "Culori"
Catalin Vornicu


Locul 2, Categoria "Culori"
Mihai Roman


Locul 3, Categoria "Culori"
Triff Studio


Locul 3, Categoria "Culori"
Norbert Gubincsik


Locul 4, Categoria "Culori"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Culori"
Marian Toma


Locul 5, Categoria "Culori"
Sabin Neacsa


Locul 6, Categoria "Culori"
Poptelecan Ionut Photography


Locul 7, Categoria "Culori"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 7, Categoria "Culori"
Casian Podarelu


Locul 8, Categoria "Culori"
Oana Curelaru Photography


Locul 8, Categoria "Culori"
Marius Marcoci


Locul 9, Categoria "Culori"
Lupascu Photography


Locul 10, Categoria "Culori"
Florin Stefan



Botez

11 fotografii premiate. 69 fotografii nominalizate. 243 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Dumitru Robert Photography


Locul 2, Categoria "Botez"
Marius Igas Photography


Locul 3, Categoria "Botez"
Marius Stoica


Locul 4, Categoria "Botez"
Oanca Ionut


Locul 5, Categoria "Botez"
Tony Hampel


Locul 6, Categoria "Botez"
Norbert Gubincsik


Locul 7, Categoria "Botez"
Cosmin Vlad


Locul 7, Categoria "Botez"
Dermanschi Ana


Locul 8, Categoria "Botez"
Nicolae Boca


Locul 9, Categoria "Botez"
Ionut Mircioaga


Locul 10, Categoria "Botez"
Vali Matei



Bebeluși

13 fotografii premiate. 28 fotografii nominalizate. 162 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bebeluși"
Catalina Andrei


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
Lorena Oprea


Locul 3, Categoria "Bebeluși"
Altfelphotography


Locul 4, Categoria "Bebeluși"
Elisa Marian - fotograf de bebeluși


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Daniela Rotariu


Locul 6, Categoria "Bebeluși"
Adina Cuc


Locul 6, Categoria "Bebeluși"
FotoStoian


Locul 7, Categoria "Bebeluși"
Robert Blaj Photography


Locul 8, Categoria "Bebeluși"
Dermanschi Ana


Locul 9, Categoria "Bebeluși"
MAUS Studio


Locul 10, Categoria "Bebeluși"
Studio Pozici


Locul 10, Categoria "Bebeluși"
Catalin Vornicu


Locul 10, Categoria "Bebeluși"
Corina Alexandrescu Photography



Maternitate

15 fotografii premiate. 40 fotografii nominalizate. 149 înscrise.

Locul 1, Categoria "Maternitate"
Oana Vedinas


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Marius Stoica


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Oana Heliso


Locul 3, Categoria "Maternitate"
Adina Nedișan


Locul 4, Categoria "Maternitate"
Lens Stories


Locul 5, Categoria "Maternitate"
Florin Stefan


Locul 5, Categoria "Maternitate"
Mircea Marinescu Photography


Locul 6, Categoria "Maternitate"
Gabriel Rose Lens


Locul 6, Categoria "Maternitate"
Alpar Lukacsi


Locul 7, Categoria "Maternitate"
Adina Cuc


Locul 8, Categoria "Maternitate"
Gia Photography


Locul 9, Categoria "Maternitate"
Lorena Oprea


Locul 9, Categoria "Maternitate"
Dermanschi Ana


Locul 10, Categoria "Maternitate"
Dumitru Robert Photography


Locul 10, Categoria "Maternitate"
Flavius Partan



Ședință foto de Familie

13 fotografii premiate. 39 fotografii nominalizate. 175 înscrise.

Locul 1, Categoria "Ședință foto de Familie"
Theo Manusaride


Locul 2, Categoria "Ședință foto de Familie"
Mihai Padurariu - fotograf


Locul 3, Categoria "Ședință foto de Familie"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Ședință foto de Familie"
Gabriel Rose Lens


Locul 5, Categoria "Ședință foto de Familie"
Andrea Vurdea photo art


Locul 6, Categoria "Ședință foto de Familie"
Robert Blaj Photography


Locul 7, Categoria "Ședință foto de Familie"
Oana Heliso


Locul 8, Categoria "Ședință foto de Familie"
Romeo Mihail Photography


Locul 8, Categoria "Ședință foto de Familie"
Irina Dascalu


Locul 9, Categoria "Ședință foto de Familie"
Constantin Plugari


Locul 9, Categoria "Ședință foto de Familie"
Micu Daniel


Locul 10, Categoria "Ședință foto de Familie"
Photo by Alin Pirvu


Locul 10, Categoria "Ședință foto de Familie"
Dermanschi Ana


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:


Discount 50% 2Creative Workshop - Grecia 2023 -> Ionuț-Daniel Photograhy
Workshop online - Cum să te impui pe piața germană cu Ciprian Biclineru -> WeShootWeddings by Minimal Twins
Voucher 100euro tură foto externă cu Paulian de la Adora Studio -> Răzvan Giorgi
Mentoring online 1:1 Mihai Zaharia -> cristi anton
Mentoring online 1:1 Marius Marcoci -> MAUS Studios - Bravo Video

Mentoring online 1:1 Ciprian Dumitrescu -> WeShootWeddings by Minimal Twins
Mentoring online 1:1 Theo Manusaride -> Alex Dărac
Mentoring online 1:1 Norbert Gubincsik -> Iulian Tuia
Mentoring online 1:1 Claudiu Vereș -> Alex Merfu
Mentoring online 1:1 Vali Matei -> Alin Corduneanu

Mentoring online 1:1 Paul Budușan -> Horațiu Făt
Mentoring online 1:1 Ana Dermanschi -> Iulia Răducea Fotografie
Mentoring online 1:1 Alpar Lukacsi -> Sebastian Moldovan
Mentoring online 1:1 Laurențiu Nica -> 2A Image Studio

Mentoring online 1:1 Tudor Bolnavu -> Soare Photography
Mentoring online 1:1 Vlad Solomon -> Irina Dascălu
Mentoring online 1:1 Cromatica Photography -> Goose Bumps Studio
Mentoring online 1:1 Vlad Lodoabă -> OneShot Studio
Workshop 1:1 Andrei Dumitrache -> Fearless Weddings
Mentoring online 1:1 Olga Vușcan -> Chiorean Mihai Photography
Mentoring online 1:1 ID-Brothers -> Mosaique Studio
Symbiosis Workshop 2022 -> Dumitru Robert Photography
Workshop 1:1 la o nuntă reală Alex Păsărelu -> New Perspective of Art
3 x Workshop online Vlad Pahontu -> Antonio Socea, Emanuel Vărvăruc și Marius Boatcă
Mentoring online 1:1 Florin Ștefan -> Marian Toma
Mentoring online 1:1 Lupașcu Photography -> Romeo Mihail Photography
Workshop 1:1 la o nuntă reală Mihai Roman -> Vlad Martiș
1 Abonament PRO pe photomasters.ro oferit de Ovidiu Leșan -> Sabin Florin

Premii sponsori

Voucher valoric in valoare de 500 de lei Atelierul de caramele -> Erik Bagy

Membrii juriului

Alessandro Iasevoli
Italia
Vezi mai multe
Matei Horvath
USA
Vezi mai multe
Lucy Schultz
USA
Vezi mai multe
Felix Irawan
Australia
Vezi mai multe
Sven Soetens
Belgia
Vezi mai multe
Francesca Zinchiri
Italia
Vezi mai multe
Donatella Barbera & Damiano Salvadori
Italia
Vezi mai multe
Steph & Maurice - Two Blushing Pilgrims
Australia
Vezi mai multe
Andy Wade
UK
Vezi mai multe
Rino Cordella
Italia
Vezi mai multe
Elvire & Xavier - Duo Azul
Franta
Vezi mai multe
Linda Bouritius
Olanda
Vezi mai multe
Matthew Sowa
USA
Vezi mai multe
John Palacio
Columbia
Vezi mai multe
Viviana Calaon
Ecuador
Vezi mai multe
Matteo Carta
Italia
Vezi mai multe
Simone Miglietta
Italia
Vezi mai multe
Martin Hecht
Germania
Vezi mai multe
Denise Motz
Olanda
Vezi mai multe
Jacob Gordon
Australia
Vezi mai multe
Carmelo Ucchino
Italia
Vezi mai multe
Dennis Berti
Mexic
Vezi mai multe
Matteo Lomonte
Italia
Vezi mai multe
Tünde Koncsol
Ungaria
Vezi mai multe
Marnix de Stigter
Olanda
Vezi mai multe
Kristof Claeys
Belgia
Vezi mai multe
Eduardo Blanco
Spania
Vezi mai multe
Ruan Redelinghuys
Africa de Sud
Vezi mai multe
Jader Morais
Brazilia
Vezi mai multe
Elena Haralabaki
Grecia
Vezi mai multe
David Hofman
Brazilia
Vezi mai multe
Esteban Gil
USA
Vezi mai multe
Man Yuan
China
Vezi mai multe
Sara Sganga
Italia
Vezi mai multe
Wilder Córdova
Bolivia
Vezi mai multe
Roy Yeh & Will Tee (SW Photo Studio)
Taiwan
Vezi mai multe
Marco Crea
Italia
Vezi mai multe
Massimiliano Magliacca
Italia
Vezi mai multe
Flavio Roberto
Brazilia
Vezi mai multe
Gaelle Le Berre
Australia
Vezi mai multe
Andy Griffiths
UK
Vezi mai multe
Leonard Walpot
Olanda
Vezi mai multe
Steven Herrschaft
Germania
Vezi mai multe
Cathy Hoogenboom
Olanda
Vezi mai multe
Abhimanyu Sharma & Prasheila Lookhar
India
Vezi mai multe
András Rabloczky
Ungaria
Vezi mai multe
Érika Bitencourt
Brazilia
Vezi mai multe
Andreu Doz
Spania
Vezi mai multe
Pyry Kantonen
Finlanda
Vezi mai multe
Jorge Mercado
Mexic
Vezi mai multe
Ufuk Sarisen
Turcia
Vezi mai multe
Ivelin Iliev
Bulgaria
Vezi mai multe
Peter Hughes
UK
Vezi mai multe
Moana Wu
China
Vezi mai multe
Divyam Mehrotra
India
Vezi mai multe
Nitin Dangwal
India
Vezi mai multe
Nuno Lopes
Portugalia
Vezi mai multe
Patrick & Hollie - The MATEERS
UK
Vezi mai multe
Hendra Lesmana
Indonezia
Vezi mai multe
Valter Antunes
Portugalia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Mario Silaghi
Vezi mai multe
Andra și Marius Dragan
Vezi mai multe
Sebastian Purice
Vezi mai multe
Tony Hampel
Vezi mai multe
Silviu Niță - Jurnal Fotografic
Vezi mai multe
Constantin Antochi
Vezi mai multe
Alpár Lukácsi
Vezi mai multe
Vlad Solomon
Vezi mai multe
Zoltan Jambor
Vezi mai multe
Adina și Andrei Vulpe
Vezi mai multe
Adrian Fluture
Vezi mai multe
Dorin Catrinescu
Vezi mai multe
Alexander Lupascu
Vezi mai multe
Ciprian Biclineru
Vezi mai multe
Theo Manusaride
Vezi mai multe
Cătălin Anghel
Vezi mai multe
Bogdan Chircan
Vezi mai multe
Catalin Gogan
Vezi mai multe
Adina Dumitrescu
Vezi mai multe
Vlad Lodoaba
Vezi mai multe
Tudor Bolnavu
Vezi mai multe
Laurentiu Nica
Vezi mai multe
Mihai Roman
Vezi mai multe
Marius Stoica
Vezi mai multe
Dragoș Gheorghe
Vezi mai multe
Tomi Tako
Vezi mai multe
Flavius Partan
Vezi mai multe
Ana Dermanschi
Vezi mai multe
Marius Marcoci
Vezi mai multe
Paulian Prăjitură
Vezi mai multe
Ciprian Dumitrescu
Vezi mai multe
Alin Pirvu
Vezi mai multe
Norbert Gubincsik
Vezi mai multe
Paul Budusan
Vezi mai multe
Florin Stefan
Vezi mai multe
Vlad Pahontu
Vezi mai multe


Premii din partea sponsorilor



Atelierul de Caramele - bunătăți pentru fotografi oferă unui participant norocos, prin tragere la sorți un:

Voucher valoric în valoare de 500 lei

Voucherul se aplica doar pretului intreg al produsului, indiferent de promotiile existente pe site in acel moment si nu include transportul, iar voucherul este valabil 3 luni de la primirea acestuia.




Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
e-Femeia.ro
PRWave.ro
RomaniaPozitiva.ro