Concursul anual 2022

a 10-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
până pe 6 dec
Nominalizare
8 dec - 30 dec
Jurizare
4 ian - 31 ian
Rezultate
feb 2023
Videograful anului 2022
451.54 puncte
Locul 2
375.28 puncte
Locul 3
331.8 puncte

Cel mai bun cameraman

18 videoclipuri premiate. 57 videoclipuri nominalizate. 127 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Cristalstudio
Cristalstudio


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Alin Muntean Film Maker
Alin Muntean Film Maker


Locul 6, Categoria "Cel mai bun cameraman"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 6, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Wedding Zone
Wedding Zone


Locul 7, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Konstantin Videography
Konstantin Videography


Locul 8, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Marius Films
Marius Films


Locul 8, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Iulian Tuia
Iulian Tuia


Locul 9, Categoria "Cel mai bun cameraman"
CBO films
CBO films


Locul 9, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Catalin Alamita Videograf
Catalin Alamita Videograf


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Honorius Florentin
Honorius Florentin


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Fearless Weddings
Fearless Weddings


Locul 10, Categoria "Cel mai bun cameraman"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame



Cel mai bun editor

16 videoclipuri premiate. 48 videoclipuri nominalizate. 99 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Films
Marius Films


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
CBO films
CBO films


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Spoke Pictures ( Doban Lucian )
Spoke Pictures ( Doban Lucian )


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Prime Films - by Claudiu Vlas
Prime Films - by Claudiu Vlas


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
RAWMEDIA
RAWMEDIA


Locul 6, Categoria "Cel mai bun editor"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 7, Categoria "Cel mai bun editor"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 8, Categoria "Cel mai bun editor"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 9, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Zaharia
Marius Zaharia


Locul 10, Categoria "Cel mai bun editor"
StudioEvent - Adrian Nițu
StudioEvent - Adrian Nițu


Locul 10, Categoria "Cel mai bun editor"
Nicolas Railovsky
Nicolas Railovsky



Cel mai bun colorist

21 videoclipuri premiate. 34 videoclipuri nominalizate. 67 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun colorist"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
CBO films
CBO films


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Honorius Florentin
Honorius Florentin


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Robert Mirea Films
Robert Mirea Films


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Victor Filipov
Victor Filipov


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
Marius Films
Marius Films


Locul 5, Categoria "Cel mai bun colorist"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 5, Categoria "Cel mai bun colorist"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 6, Categoria "Cel mai bun colorist"
Cristalstudio
Cristalstudio


Locul 7, Categoria "Cel mai bun colorist"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 7, Categoria "Cel mai bun colorist"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 7, Categoria "Cel mai bun colorist"
Ivan Marin Videomaker
Ivan Marin Videomaker


Locul 8, Categoria "Cel mai bun colorist"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 8, Categoria "Cel mai bun colorist"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 8, Categoria "Cel mai bun colorist"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 9, Categoria "Cel mai bun colorist"
Branc David
Branc David


Locul 9, Categoria "Cel mai bun colorist"
Pavel Macovei Videography
Pavel Macovei Videography


Locul 9, Categoria "Cel mai bun colorist"
Nicolas Railovsky
Nicolas Railovsky


Locul 10, Categoria "Cel mai bun colorist"
Fearless Weddings
Fearless Weddings


Locul 10, Categoria "Cel mai bun colorist"
Liviu Raileanu Filmmaker
Liviu Raileanu Filmmaker



Teaser

15 videoclipuri premiate. 29 videoclipuri nominalizate. 72 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
Branc David
Branc David


Locul 2, Categoria "Teaser"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Teaser"
SpoialaBrothers
SpoialaBrothers


Locul 4, Categoria "Teaser"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 5, Categoria "Teaser"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 6, Categoria "Teaser"
Cristi Prelipcean
Cristi Prelipcean


Locul 6, Categoria "Teaser"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 7, Categoria "Teaser"
Marius Films
Marius Films


Locul 8, Categoria "Teaser"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 9, Categoria "Teaser"
ProMediaStudio
ProMediaStudio


Locul 9, Categoria "Teaser"
Florin Roșu
Florin Roșu


Locul 10, Categoria "Teaser"
Feelm De Nuntă
Feelm De Nuntă


Locul 10, Categoria "Teaser"
Marius Zaharia
Marius Zaharia


Locul 10, Categoria "Teaser"
Popîrlan Mihai
Popîrlan Mihai


Locul 10, Categoria "Teaser"
ErgeeProduction
ErgeeProduction



Highlights

12 videoclipuri premiate. 48 videoclipuri nominalizate. 126 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Highlights"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame


Locul 3, Categoria "Highlights"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 4, Categoria "Highlights"
Florin Roșu
Florin Roșu


Locul 5, Categoria "Highlights"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 6, Categoria "Highlights"
Marius Films
Marius Films


Locul 6, Categoria "Highlights"
StudioEvent - Adrian Nițu
StudioEvent - Adrian Nițu


Locul 7, Categoria "Highlights"
Fearless Weddings
Fearless Weddings


Locul 8, Categoria "Highlights"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 9, Categoria "Highlights"
Darius Codoban
Darius Codoban


Locul 9, Categoria "Highlights"
lifeisafilm
lifeisafilm


Locul 10, Categoria "Highlights"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films



Save The Date

14 videoclipuri premiate. 24 videoclipuri nominalizate. 43 înscrise.

Locul 1, Categoria "Save The Date"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 2, Categoria "Save The Date"
Victor Filipov
Victor Filipov


Locul 3, Categoria "Save The Date"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Branc David
Branc David


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 4, Categoria "Save The Date"
Dumitru Cecan
Dumitru Cecan


Locul 5, Categoria "Save The Date"
Sfinx Production
Sfinx Production


Locul 6, Categoria "Save The Date"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Locul 6, Categoria "Save The Date"
Iulian Tuia
Iulian Tuia


Locul 7, Categoria "Save The Date"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 8, Categoria "Save The Date"
Fearless Weddings
Fearless Weddings


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Nicolas Railovsky
Nicolas Railovsky


Locul 9, Categoria "Save The Date"
Robert Mirea Films
Robert Mirea Films


Locul 10, Categoria "Save The Date"
Florin Roșu
Florin Roșu



After Wedding

10 videoclipuri premiate. 23 videoclipuri nominalizate. 48 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame


Locul 2, Categoria "After Wedding"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 3, Categoria "After Wedding"
CBO films
CBO films


Locul 4, Categoria "After Wedding"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 5, Categoria "After Wedding"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 6, Categoria "After Wedding"
Marius Films
Marius Films


Locul 7, Categoria "After Wedding"
Florin Roșu
Florin Roșu


Locul 8, Categoria "After Wedding"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 9, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 10, Categoria "After Wedding"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films



Botez

20 videoclipuri premiate. 29 videoclipuri nominalizate. 74 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Marius Sfetea
Marius Sfetea


Locul 2, Categoria "Botez"
Pavel Macovei Videography
Pavel Macovei Videography


Locul 3, Categoria "Botez"
ErgeeProduction
ErgeeProduction


Locul 4, Categoria "Botez"
Spoke Pictures ( Doban Lucian )
Spoke Pictures ( Doban Lucian )


Locul 5, Categoria "Botez"
ProMediaStudio
ProMediaStudio


Locul 5, Categoria "Botez"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 5, Categoria "Botez"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 5, Categoria "Botez"
Popîrlan Mihai
Popîrlan Mihai


Locul 6, Categoria "Botez"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 7, Categoria "Botez"
Branc David
Branc David


Locul 7, Categoria "Botez"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 7, Categoria "Botez"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 7, Categoria "Botez"
Adrian Bucur Films
Adrian Bucur Films


Locul 7, Categoria "Botez"
Marius Films
Marius Films


Locul 7, Categoria "Botez"
FNP Studio
FNP Studio


Locul 8, Categoria "Botez"
Florin Roșu
Florin Roșu


Locul 9, Categoria "Botez"
Ion Marin
Ion Marin


Locul 9, Categoria "Botez"
Iulian Tuia
Iulian Tuia


Locul 9, Categoria "Botez"
Catalin Alamita Videograf
Catalin Alamita Videograf


Locul 10, Categoria "Botez"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:


Mentoring online 1:1 ProMediaStudio -> MON films
Portofoliu review cu Florin Mârza -> Trocin Florin // Lulu Film
Mentoring online 1:1 Robert Lucaci -> Cristalstudio
Workshop 1:1 Marius Zaharia -> Moldovan Films
Workshop 1:1 Alex Militaru -> Mădălin Deaconu
Mentoring online 1:1 Ștefan Mirea -> PARIS FILMS
Mentoring online 1:1 Darius Cornean -> Mihai Bezman | Creativ Video
Mentoring online 1:1 Adrian Anghel -> New Perspective of Art
Mentoring online 1:1 Nicolas Railovsky -> Ionuț Blaja
Workshop 1:1 susținut online sau offline la o nuntă reală la alegere Marius Films -> Motife Studio
Workshop 2023 ThirstyForFrame -> Adrian Moise Films
Mentoring online 1:1 ID-Brothers -> PARIS FILMS
Workshop 2023 Vladislav Dermanschi -> Alex Cîrstea Videographer
Workshop online cu Vasea Onel -> Julius Paul
Workshop 1:1 la o nuntă reală Adrian Bucur -> Dragoș Pascal
Workshop 1:1 la o nuntă reală Damian Films -> BRus Films
Workshop 2023 Adrian Barda -> Damian Films

Membrii juriului

Denis Zwicky
USA
Vezi mai multe
Alessandro Pirino
Italia
Vezi mai multe
Federico Cardone
Italia
Vezi mai multe
Sandor Menyhart
Ungaria
Vezi mai multe
Manu Rosa & Alba Marín - MR Filmmakers
Spania
Vezi mai multe
Vasilis Kantarakis
Grecia
Vezi mai multe
Marcin Zakrzewski (ProStudio)
Polonia
Vezi mai multe
Gilda Fontana
Italia
Vezi mai multe
Tomas Cristobal
Spania
Vezi mai multe
Guilherme Burgos
Brazilia
Vezi mai multe
Alex Diaz Films
Spania
Vezi mai multe
Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Alessio Martinelli
Italia
Vezi mai multe
Alvaro Sanchez - Velvet video
Spania
Vezi mai multe
Marco De Nigris
Italia
Vezi mai multe
Plamen Bijev
Bulgaria
Vezi mai multe
Elton Sabatino
Brazilia
Vezi mai multe
Dimitris & Evgenia Kanavos
Grecia
Vezi mai multe
Alessio Barbieri
Italia
Vezi mai multe
Vasilis Tsirakidis
Grecia
Vezi mai multe
Modestino Iavarone
Italia
Vezi mai multe
Leonid Smith
Spania
Vezi mai multe
Aaron Daniel
Canada
Vezi mai multe
Radek - Lot Trzmiela Films
Polonia
Vezi mai multe
Lucky Dario
Italia
Vezi mai multe
Juan Rodriguez - Latricotosa Films
Spania
Vezi mai multe
Marià Oliver Gómez - La Vie en Film
Spania
Vezi mai multe
Dimitris Haidis
Grecia
Vezi mai multe
Francesco Morelli
Italia
Vezi mai multe
Lina & Gabor - Salton Wedding Films
Ungaria
Vezi mai multe
Diana Mora - Love Rocks! Wedding Films
Mexic
Vezi mai multe
Valerio D’Andrassi
Italia
Vezi mai multe
Gianni Giotta
Italia
Vezi mai multe
Juergen Holcik
Austria
Vezi mai multe
Vangelis Petalias
Grecia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Loredana & Andrei Bratila
Vezi mai multe
Florin Marza
Vezi mai multe
Stefan Cojocariu
Vezi mai multe
Cătălin Călinescu (CSART FILM)
Vezi mai multe
Pavel Macovei
Vezi mai multe
Mitel Corici & Andrei Ursu
Vezi mai multe
David Branc
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Lucian Doban
Vezi mai multe
Adrian Ungureanu
Vezi mai multe
Bogdan Damian
Vezi mai multe
Adrian Anghel
Vezi mai multe
Vasea Onel
Vezi mai multe
Flavius Medan
Vezi mai multe
Nicolas Railovsky
Vezi mai multe
Marius Zaharia
Vezi mai multe
Ionut Petrescu
Vezi mai multe
Ion Marin
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Vladislav Dermanschi
Vezi mai multe
Florin Rosu
Vezi mai multe
Darius Cornean
Vezi mai multe
Robert Lucaci
Vezi mai multe
Raluca și Florin (RotundPerfect)
Vezi mai multe
Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Radu Baran
Vezi mai multe
Stefan Mirea
Vezi mai multe
Istvan Molnar
Vezi mai multe
Marius Soroceanu
Vezi mai multe
Dragos Badicu
Vezi mai multe
Tudor Lazar
Vezi mai multe
Igor Catrinescu
Vezi mai multe
Adrian Bucur
Vezi mai multe
Alex Militaru
Vezi mai multe
Adrian Nitu
Vezi mai multe
Dan Pop - lifeisafilm
Vezi mai multe


Premii din partea sponsorilor



Atelierul de Caramele - bunătăți pentru fotografi oferă unui participant norocos, prin tragere la sorți un:

Voucher valoric în valoare de 500 lei

Voucherul se aplica doar pretului intreg al produsului, indiferent de promotiile existente pe site in acel moment si nu include transportul, iar voucherul este valabil 3 luni de la primirea acestuia.




Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
e-Femeia.ro
PRWave.ro
RomaniaPozitiva.ro