Concursul anual 2019

a 7-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
15 oct - 12 noi
Nominalizare
14 noi - 30 noi
Jurizare
2 dec - 23 dec
Rezultate
ian 2020
Fotograful anului 2019
216.5 puncte
Locul 2
163.34 puncte
Locul 3
126.81 puncte

Miri

6 fotografii premiate. 69 fotografii nominalizate. 401 înscrise.

Locul 1, Categoria "Miri"
FotoStoian


Locul 1, Categoria "Miri"
Tudor Bolnavu


Locul 2, Categoria "Miri"
23Art Studio


Locul 3, Categoria "Miri"
Photo by Alin Pirvu


Locul 4, Categoria "Miri"
Adrian FLUTURE


Locul 5, Categoria "Miri"
FotoDumbrava



Portret

5 fotografii premiate. 48 fotografii nominalizate. 331 înscrise.

Locul 1, Categoria "Portret"
Atmosferic


Locul 2, Categoria "Portret"
Casian Podarelu


Locul 3, Categoria "Portret"
Marius Stoica


Locul 4, Categoria "Portret"
Laurentiu Nica


Locul 5, Categoria "Portret"
Florin Stefan



Siluete

5 fotografii premiate. 50 fotografii nominalizate. 297 înscrise.

Locul 1, Categoria "Siluete"
Gia Photography


Locul 2, Categoria "Siluete"
Lupascu Photography


Locul 3, Categoria "Siluete"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Siluete"
Daniel Cotuna


Locul 5, Categoria "Siluete"
Guzun Roman



Pregătiri

5 fotografii premiate. 43 fotografii nominalizate. 297 înscrise.

Locul 1, Categoria "Pregătiri"
Paul Covalschi


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Pregătiri"
Mihai Roman


Locul 4, Categoria "Pregătiri"
Antonio Socea


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Poptelecan Ionut Photography



Boudoir

7 fotografii premiate. 13 fotografii nominalizate. 110 înscrise.

Locul 1, Categoria "Boudoir"
Florin Stefan


Locul 2, Categoria "Boudoir"
George Stan


Locul 2, Categoria "Boudoir"
Nicolae Boca


Locul 2, Categoria "Boudoir"
Lupascu Photography


Locul 3, Categoria "Boudoir"
DA studio weddings


Locul 4, Categoria "Boudoir"
Teoria Zambetului


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Alin Florin



Grup

7 fotografii premiate. 33 fotografii nominalizate. 236 înscrise.

Locul 1, Categoria "Grup"
Paul Budusan (Special Weddings Studio)


Locul 2, Categoria "Grup"
Vali Matei


Locul 2, Categoria "Grup"
Norbert Gubincsik


Locul 3, Categoria "Grup"
Belle Art - Alex Pasarelu


Locul 3, Categoria "Grup"
Claudiu Negrea


Locul 4, Categoria "Grup"
Vision Photography By Geo Dolofan


Locul 5, Categoria "Grup"
Radu Stelian



Detalii

5 fotografii premiate. 52 fotografii nominalizate. 304 înscrise.

Locul 1, Categoria "Detalii"
Andrei Vuia


Locul 2, Categoria "Detalii"
FotoDumbrava


Locul 3, Categoria "Detalii"
Lupascu Photography


Locul 4, Categoria "Detalii"
Daniel Papa


Locul 5, Categoria "Detalii"
Gartner Studio



Cununie Religioasă

8 fotografii premiate. 44 fotografii nominalizate. 282 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cununie Religioasă"
Florin Stefan


Locul 2, Categoria "Cununie Religioasă"
23Art Studio


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
FotoDumbrava


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
Laurentiu Nica


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
Silhouettes Photography


Locul 4, Categoria "Cununie Religioasă"
OC PHOTOGRAPHY


Locul 4, Categoria "Cununie Religioasă"
Flavius Partan


Locul 5, Categoria "Cununie Religioasă"
Mihai Dragnescu



Dansul Mirilor

7 fotografii premiate. 25 fotografii nominalizate. 241 înscrise.

Locul 1, Categoria "Dansul Mirilor"
Belle Art - Alex Pasarelu


Locul 2, Categoria "Dansul Mirilor"
Casian Podarelu


Locul 2, Categoria "Dansul Mirilor"
FotoDumbrava


Locul 3, Categoria "Dansul Mirilor"
Tudor Bolnavu


Locul 4, Categoria "Dansul Mirilor"
Claudiu Negrea


Locul 4, Categoria "Dansul Mirilor"
Florin Gherasim


Locul 5, Categoria "Dansul Mirilor"
MyDay Studio



Petrecere

5 fotografii premiate. 37 fotografii nominalizate. 253 înscrise.

Locul 1, Categoria "Petrecere"
Adrian FLUTURE


Locul 2, Categoria "Petrecere"
Gabriel Rugina


Locul 3, Categoria "Petrecere"
Sebastian Purice


Locul 4, Categoria "Petrecere"
Studio Infinie


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Claudiu Negrea



Creative Fine Art

6 fotografii premiate. 28 fotografii nominalizate. 196 înscrise.

Locul 1, Categoria "Creative Fine Art"
ORIGINI


Locul 2, Categoria "Creative Fine Art"
Antonio Socea


Locul 3, Categoria "Creative Fine Art"
Adrian FLUTURE


Locul 4, Categoria "Creative Fine Art"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Creative Fine Art"
Gia Photography


Locul 5, Categoria "Creative Fine Art"
Zagrean Viorel Photographer



100% neregizat

5 fotografii premiate. 31 fotografii nominalizate. 243 înscrise.

Locul 1, Categoria "100% neregizat"
Tutu Ionatan


Locul 2, Categoria "100% neregizat"
Nae Silvia


Locul 3, Categoria "100% neregizat"
Marius Barbulescu


Locul 4, Categoria "100% neregizat"
Belle Art - Alex Pasarelu


Locul 5, Categoria "100% neregizat"
FotoStoian



Animăluțe

8 fotografii premiate. 35 fotografii nominalizate. 183 înscrise.

Locul 1, Categoria "Animăluțe"
Nicolae Boca


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
MyDay Studio


Locul 3, Categoria "Animăluțe"
Antonio Socea


Locul 4, Categoria "Animăluțe"
23Art Studio


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
2A Image Studio


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
ID-Brothers


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
Nae Silvia


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
Adi Hadade



Bunici

5 fotografii premiate. 35 fotografii nominalizate. 190 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bunici"
Mihai Roman


Locul 2, Categoria "Bunici"
Andrei Dumitrescu


Locul 3, Categoria "Bunici"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Bunici"
Norbert Gubincsik


Locul 5, Categoria "Bunici"
Nicu Ionescu



Copii

7 fotografii premiate. 51 fotografii nominalizate. 263 înscrise.

Locul 1, Categoria "Copii"
Sebastian Purice


Locul 2, Categoria "Copii"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Copii"
Andrei Vuia


Locul 3, Categoria "Copii"
Alpar Lukacsi


Locul 3, Categoria "Copii"
Anghel Brothers


Locul 4, Categoria "Copii"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Copii"
Poptelecan Ionut Photography



Momente amuzante

6 fotografii premiate. 26 fotografii nominalizate. 230 înscrise.

Locul 1, Categoria "Momente amuzante"
Norbert Gubincsik


Locul 2, Categoria "Momente amuzante"
Paul Budusan (Special Weddings Studio)


Locul 3, Categoria "Momente amuzante"
Chiorean Mihai Photography


Locul 4, Categoria "Momente amuzante"
Radu Stelian


Locul 5, Categoria "Momente amuzante"
BirtalanFoto


Locul 5, Categoria "Momente amuzante"
Radu Gabriel Constantin



Emoții

5 fotografii premiate. 36 fotografii nominalizate. 256 înscrise.

Locul 1, Categoria "Emoții"
Alexandru Vaduva


Locul 2, Categoria "Emoții"
FotoDumbrava


Locul 3, Categoria "Emoții"
Sebastian Purice


Locul 4, Categoria "Emoții"
Flavius Partan


Locul 5, Categoria "Emoții"
Marcel Ungureanu Photography



Before Wedding

6 fotografii premiate. 48 fotografii nominalizate. 235 înscrise.

Locul 1, Categoria "Before Wedding"
Florin Stefan


Locul 2, Categoria "Before Wedding"
Atmosferic


Locul 3, Categoria "Before Wedding"
Bogdan Chircan Photographer


Locul 4, Categoria "Before Wedding"
Claudiu Negrea


Locul 5, Categoria "Before Wedding"
Silviu Popovici Photographer


Locul 5, Categoria "Before Wedding"
Alin Florin



Trash The Dress

5 fotografii premiate. 68 fotografii nominalizate. 299 înscrise.

Locul 1, Categoria "Trash The Dress"
FotoDumbrava


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Norbert Gubincsik


Locul 3, Categoria "Trash The Dress"
Photogenica


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
Marius Stoica


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
Claudiu Veres



Culori

5 fotografii premiate. 41 fotografii nominalizate. 218 înscrise.

Locul 1, Categoria "Culori"
Lupascu Photography


Locul 2, Categoria "Culori"
Mihai Roman


Locul 3, Categoria "Culori"
Norbert Gubincsik


Locul 4, Categoria "Culori"
Marius Stoica


Locul 5, Categoria "Culori"
youngcreative



Botez

5 fotografii premiate. 25 fotografii nominalizate. 216 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Nicolae Boca


Locul 2, Categoria "Botez"
Irina Dascalu


Locul 3, Categoria "Botez"
Alex Dărac


Locul 4, Categoria "Botez"
FotoStoian


Locul 5, Categoria "Botez"
Andreea Chirila



Bebeluși

5 fotografii premiate. 38 fotografii nominalizate. 182 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bebeluși"
Florin Stefan


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
DA studio weddings


Locul 3, Categoria "Bebeluși"
ORIGINI


Locul 4, Categoria "Bebeluși"
Gia Photography


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Magda Constantin



Maternitate

5 fotografii premiate. 30 fotografii nominalizate. 162 înscrise.

Locul 1, Categoria "Maternitate"
Florin Stefan


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Antonio Socea


Locul 3, Categoria "Maternitate"
Dermanschi Ana


Locul 4, Categoria "Maternitate"
Anca Costea


Locul 5, Categoria "Maternitate"
Gia Photography



Familie

5 fotografii premiate. 29 fotografii nominalizate. 191 înscrise.

Locul 1, Categoria "Familie"
Claudiu Bekk Photography


Locul 2, Categoria "Familie"
DA studio weddings


Locul 3, Categoria "Familie"
Fechete Ionut Fotograf


Locul 4, Categoria "Familie"
Laurentiu Nica


Locul 5, Categoria "Familie"
Silviu Popovici Photographer


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Conferință 2020 Family Portrait Academy -> Petronela
Conferință 2020 Imagine Timisoara Festival -> Sorin Birsan Photography
Conferință 2020 WEDDCAMP -> Dennis Cordelea
Conferință 2020 Wedding Stories -> Ilin
Workshop Casian Podarelu -> ID Brothers
Workshop Claudiu Vereș -> Andrei Vuia
Workshop Cristina Venedict -> Alex Stroe Photography
Workshop Dumitru Hariuc -> Tudor Bolnavu
Workshop Foto Dumbrava -> Vlad Pahontu
Workshop Julius Paul -> Nemesis Film Romania

Workshop Vlad Pahontu -> Cristian Botea Photography
Workshop Ciprian Dumitrescu -> Dumitru Robert Photography
Mentoring online 1:1 Constantin Antochi -> Alin Badea Photographer
Mentoring online 1:1 Cromatica Photography -> Dennis Cordelea
Mentoring online 1:1 Dani Cotuna -> Anca Virlan
Mentoring online 1:1 Daniel Chindea -> Mihai Marcolt
Mentoring online 1:1 Feather Photography -> Alb Imaculat
Mentoring online 1:1 Florin Stefan -> Florentina Ionita
Mentoring online 1:1 FOTODIA -> iStudio
Mentoring online 1:1 ID Brothers -> Vlad Florescu

Mentoring online 1:1 Marian Cristea -> NBPhotography
Mentoring online 1:1 Olga Vuscan -> Oala Veaceslav
Mentoring online 1:1 Ovidiu Leșan -> Alex Stroe Photography
Mentoring online 1:1 Tomi Tako -> Antonio Socea
Mentoring online 1:1 Tudor Bolnavu -> Refresh Photography & Films
Mentoring online 1:1 Vali Matei -> Dumitru Robert Photography
Mentoring online 1:1 Vlad Lodoaba -> Paul Budusan

Invitații gratuite conferinte partenere


Conferință 2020 ShootLess 2020 (3 invitatii) -> Adrian Bucur, Mitel Corici, Andrei Dumitrescu
Conferință 2020 Photo Perfetto (3 invitatii) -> Cihodaru Eugen, Sebastian Purice, Stefan Mihaila
Conferință 2020 Wedding Stories (3 invitatii) -> Alex Merfu, Badea Eusebiu, Mihai Zaharia
Conferință 2020 Imagine Timisoara Festival (2 invitatii) -> Alex Merfu, Badea Eusebiu

Membrii juriului

Tony Hoffer
SUA
Vezi mai multe
Erika Jensen-Mann (Two Mann Studios)
Canada
Vezi mai multe
Vinci Wang
China
Vezi mai multe
Mauricio Arias (Chrisman Studios)
SUA
Vezi mai multe
Moana Wu
China
Vezi mai multe
Roy Yeh & Will Tee (SW Photo Studio)
Taiwan
Vezi mai multe
Matt Penberthy
UK
Vezi mai multe
Pablo Beglez
Spania
Vezi mai multe
Pavel Melnik
Ucraina
Vezi mai multe
Massimiliano Magliacca
Italia
Vezi mai multe
Cafa Liu
Canada
Vezi mai multe
Wilder Córdova
Bolivia
Vezi mai multe
Pasquale Minniti
Italia
Vezi mai multe
Marco Crea
Italia
Vezi mai multe
Fabio Mirulla
Italia
Vezi mai multe
Andreu Doz
Spania
Vezi mai multe
Jim & Vicky Pollard
Noua Zeelandă
Vezi mai multe
Donatella Barbera & Damiano Salvadori
Italia
Vezi mai multe
Jorge Mercado
Mexic
Vezi mai multe
Pete Farrell
UK
Vezi mai multe
Richard Howman
UK
Vezi mai multe
Ash (Miki Studios)
UK
Vezi mai multe
John Palacio
Columbia
Vezi mai multe
Vinicius Fadul
Brazilia
Vezi mai multe
Alison Bounce
Franta
Vezi mai multe
Elena Haralabaki
Grecia
Vezi mai multe
Rosita Lipari
Italia
Vezi mai multe
David Hofman
Brazilia
Vezi mai multe
Sara Sganga
Italia
Vezi mai multe
Ufuk Sarisen
Turcia
Vezi mai multe
Fedor Borodin
Rusia
Vezi mai multe
Dennis Berti
Mexic
Vezi mai multe
Galina Nabatnikova & Gennadiy Granin
Rusia
Vezi mai multe
Christin Eide
Norvegia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Mada & Andy Ostafi
Vezi mai multe
Tomi Tako
Vezi mai multe
Adina și Andrei (Jadoris Photography)
Vezi mai multe
Vlad Lodoaba
Vezi mai multe
Laurentiu Nica
Vezi mai multe
Paulian Prăjitură (Adora Studio)
Vezi mai multe
Ionut Diaconescu
Vezi mai multe
Daniel Chindea
Vezi mai multe
Constantin Antochi
Vezi mai multe
Andrei Branea
Vezi mai multe
Alin Pirvu
Vezi mai multe
Dragos Gheorghe (Feather Photography)
Vezi mai multe
Vlad Solomon
Vezi mai multe
Ana și Daniel Dumbravă
Vezi mai multe
Ciprian Biclineru
Vezi mai multe
Zoli și Afina Jambor
Vezi mai multe
Silviu Popovici
Vezi mai multe
Adina Dumitrescu
Vezi mai multe
Norbert Gubincsik
Vezi mai multe
Flavius Partan
Vezi mai multe
Ciprian Dumitrescu
Vezi mai multe
Casian Podărelu
Vezi mai multe
Cătălin Anghel
Vezi mai multe
Vlad Pahontu
Vezi mai multe
Dorin Catrinescu
Vezi mai multe
Adrian Fluture
Vezi mai multe
Theo Manusaride
Vezi mai multe
Florin Stefan
Vezi mai multe
Cristian Sabau
Vezi mai multe
Tudor Bolnavu
Vezi mai multe
Alexander Lupascu
Vezi mai multe
Marius Tudor
Vezi mai multe
Ovidiu Lesan
Vezi mai multe
Marian Cristea
Vezi mai multe


Premii din partea sponsorilor

Photosetup este sponsor principal al Concursului Anual de Videografie 2019 și oferă primilor 3 clasați urmatoarele premii:


Premiul I

Pachet Gimbal Moza Air Cross II
+ Moza Ifocus M


Premiul II

Synco Lavaliera Wireless WMic-T2
cu Transmitter dual


Premiul III

Manfroto MVMXPRO500 monopied video
cu baza Fluidtech



Atelierul de Caramele - bunătăți pentru fotografi oferă unui participant norocos, prin tragere la sorți un:


Voucher valoric în valoare de 500 lei

Voucherul nu este transmisibil, nu se poate folosi la produsele aflate deja în promoție iar termenul de valabilitate este de 4 luni de la data primirii premiului.


Parteneri Media

Photo Romania Festival
Radio Patrățele
WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
F64.ro
Photosetup.ro
Asociatia Artistilor Fotografi din Romania
Girly.ro
Fete De 10 - Smart. Sophisticated. Chic. Cool
ZainA - Frumusețea stă în detalii