Concursul anual 2019

a 7-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
15 oct - 12 noi
Nominalizare
14 noi - 30 noi
Jurizare
2 dec - 23 dec
Rezultate
ian 2020
Videograful anului 2019
209.59 puncte
Locul 2
135.65 puncte
Locul 3
120.96 puncte

Cel mai bun cameraman

5 videoclipuri premiate. 33 videoclipuri nominalizate. 124 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Marius Films
Marius Films


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
PadureFilms
PadureFilms



Cel mai bun editor

5 videoclipuri premiate. 30 videoclipuri nominalizate. 98 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
ID-Brothers
ID-Brothers



Cel mai bun colorist

8 videoclipuri premiate. 25 videoclipuri nominalizate. 72 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun colorist"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
Adrian Barda
Adrian Barda


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
Alex Militaru Filmmaker
Alex Militaru Filmmaker


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
Marius Films
Marius Films


Locul 5, Categoria "Cel mai bun colorist"
Osi Szebeni
Osi Szebeni



Teaser

6 videoclipuri premiate. 24 videoclipuri nominalizate. 88 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 2, Categoria "Teaser"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 3, Categoria "Teaser"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 4, Categoria "Teaser"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 4, Categoria "Teaser"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 5, Categoria "Teaser"
Vutcariov
Vutcariov



Highlights

8 videoclipuri premiate. 33 videoclipuri nominalizate. 118 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
Pavel Macovei Videography
Pavel Macovei Videography


Locul 1, Categoria "Highlights"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Highlights"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 3, Categoria "Highlights"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 3, Categoria "Highlights"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 4, Categoria "Highlights"
Spoke Pictures
Spoke Pictures


Locul 5, Categoria "Highlights"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 5, Categoria "Highlights"
Ion Marin
Ion Marin



Prewedding

6 videoclipuri premiate. 26 videoclipuri nominalizate. 65 înscrise.

Locul 1, Categoria "Prewedding"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 1, Categoria "Prewedding"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Prewedding"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 3, Categoria "Prewedding"
Alex Militaru Filmmaker
Alex Militaru Filmmaker


Locul 4, Categoria "Prewedding"
Ștefan Cojocariu | films
Ștefan Cojocariu | films


Locul 5, Categoria "Prewedding"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame



After Wedding

6 videoclipuri premiate. 23 videoclipuri nominalizate. 69 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "After Wedding"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 3, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 3, Categoria "After Wedding"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 4, Categoria "After Wedding"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 5, Categoria "After Wedding"
Adrian Barda
Adrian Barda



Botez

5 videoclipuri premiate. 25 videoclipuri nominalizate. 69 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 2, Categoria "Botez"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Botez"
Spoke Pictures
Spoke Pictures


Locul 4, Categoria "Botez"
Eusebiu Badea
Eusebiu Badea


Locul 5, Categoria "Botez"
StudioEvent - Adrian Nițu
StudioEvent - Adrian Nițu


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Conferință 2020 Frame Concept -> DIA-FILM
Workshop Cristi Coman -> Daniel Urdea
Workshop CSART Film -> CaveLab
Workshop Damian Films -> Razvan Cosma
Workshop Ignatenco Films -> Ionut Vrabie Videography
Workshop Stefan Mirea -> Daniel Dreptate
Workshop Osi Szbeni -> Brad Bogdan Films
Workshop Timotei Jinar -> Marian Parjol
Workshop Vutcariov -> Daniel Urdea
Mentoring online 1:1 Despa Films -> Alex Militaru Filmmaker
Mentoring online 1:1 Doru Iacovescu -> PARIS FILMS
Mentoring online 1:1 Eduard Carp -> Alin Burtea
Mentoring online 1:1 Vasea Onel -> The Storytellers

Membrii juriului

Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Santi Veiga
Spania
Vezi mai multe
Sergei Checha
Belarus
Vezi mai multe
Artem Korchagin
Rusia
Vezi mai multe
Daniele Donati
Italia
Vezi mai multe
Daniel Armitage
UK
Vezi mai multe
Tomas Cristobal
Spania
Vezi mai multe
Pedro Pinto (Reticências Produções)
Portugalia
Vezi mai multe
Yulia Vopilova
Rusia
Vezi mai multe
Marcin Zakrzewski (ProStudio)
Polonia
Vezi mai multe
Beatrice de Guigne & Jeremie Pennequin (The Quirky)
Franta
Vezi mai multe
Priscilla Torres & Diego Alcalde (Al Agua Cinema)
Venezuela
Vezi mai multe
Mick (Miki Studios)
UK
Vezi mai multe
Helder Lopes
Portugalia
Vezi mai multe
Taiba Hussain & Angel Mellizo (Each & Every Moment)
UK
Vezi mai multe
Kostas (Arte Cinematica)
Grecia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Florin Despa
Vezi mai multe
Adrian Ungureanu
Vezi mai multe
Bogdan Damian
Vezi mai multe
Eduard Carp
Vezi mai multe
Flavius Medan
Vezi mai multe
Ionut Petrescu
Vezi mai multe
Adrian Anghel
Vezi mai multe
Dragos Badicu
Vezi mai multe
Razvan Cosma
Vezi mai multe
Dan Pop
Vezi mai multe
Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Marian Neagoe
Vezi mai multe
Osi Szebeni
Vezi mai multe
Andrei Pantea
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Claudiu Vlas
Vezi mai multe
Vasea Onel
Vezi mai multe
Alex Militaru
Vezi mai multe
Ion Marin
Vezi mai multe
Raluca și Florin (RotundPerfect)
Vezi mai multe
Marius Soroceanu
Vezi mai multe
Doru Iacovescu
Vezi mai multe
Radu Baran
Vezi mai multe
Dima Vutcariov
Vezi mai multe
Pavel Macovei
Vezi mai multe
Iulian Tuia
Vezi mai multe
Cristi Coman
Vezi mai multe
Istvan Molnar
Vezi mai multe
Ștefan Mirea
Vezi mai multe
Cătălin Călinescu (CSART FILM)
Vezi mai multe
Andrei Razlog
Vezi mai multe
Mitel Corici & Andrei Ursu
Vezi mai multe


Premii din partea sponsorilor

Photosetup este sponsor principal al Concursului Anual de Videografie 2019 și oferă primilor 3 clasați urmatoarele premii:


Premiul I

Pachet Gimbal Moza Air Cross II
+ Moza Ifocus M


Premiul II

Synco Lavaliera Wireless WMic-T2
cu Transmitter dual


Premiul III

Manfroto MVMXPRO500 monopied video
cu baza Fluidtech



Atelierul de Caramele - bunătăți pentru fotografi oferă unui participant norocos, prin tragere la sorți un:


Voucher valoric în valoare de 500 lei

Voucherul nu este transmisibil, nu se poate folosi la produsele aflate deja în promoție iar termenul de valabilitate este de 4 luni de la data primirii premiului.


Parteneri Media

Photo Romania Festival
Radio Patrățele
WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
F64.ro
Photosetup.ro
Asociatia Artistilor Fotografi din Romania
Girly.ro
Fete De 10 - Smart. Sophisticated. Chic. Cool
ZainA - Frumusețea stă în detalii