Concursul anual 2018

a 6-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
10 oct - 4 noi
Nominalizare
6 noi - 19 noi
Jurizare
22 noi - 10 dec
Rezultate LIVE
27 - 28 dec
Fotograful anului 2018
200.09 puncte
Locul 2
133.17 puncte
Locul 3
90.61 puncte

Miri

5 fotografii premiate. 53 fotografii nominalizate. 346 înscrise.

Locul 1, Categoria "Miri"
cornel spoiala photographer


Locul 2, Categoria "Miri"
Casian Podarelu


Locul 3, Categoria "Miri"
Cristian Sabau


Locul 4, Categoria "Miri"
Adrian FLUTURE


Locul 5, Categoria "Miri"
Buboi Popa Rares



Grup

5 fotografii premiate. 21 fotografii nominalizate. 207 înscrise.

Locul 1, Categoria "Grup"
FotoDumbrava


Locul 2, Categoria "Grup"
Dan Cismaru


Locul 3, Categoria "Grup"
Flavius Partan


Locul 4, Categoria "Grup"
Buboi Popa Rares


Locul 5, Categoria "Grup"
Photo by Alin Pirvu



Detalii

5 fotografii premiate. 36 fotografii nominalizate. 250 înscrise.

Locul 1, Categoria "Detalii"
Buboi Popa Rares


Locul 2, Categoria "Detalii"
FotoStoian


Locul 3, Categoria "Detalii"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Detalii"
Alex Mateiu


Locul 5, Categoria "Detalii"
Mihai Ruja



Cununie religioasă

5 fotografii premiate. 28 fotografii nominalizate. 256 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cununie religioasă"
Vlad Pahontu


Locul 2, Categoria "Cununie religioasă"
Nicu Ionescu


Locul 3, Categoria "Cununie religioasă"
Casian Podarelu


Locul 4, Categoria "Cununie religioasă"
Marius Marcoci


Locul 5, Categoria "Cununie religioasă"
George Stan



Pregătiri

5 fotografii premiate. 35 fotografii nominalizate. 264 înscrise.

Locul 1, Categoria "Pregătiri"
Photo by Alin Pirvu


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Robert David


Locul 3, Categoria "Pregătiri"
Catalin Vornicu


Locul 4, Categoria "Pregătiri"
Casian Podarelu


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Sebastian Purice



Boudoir

5 fotografii premiate. 13 fotografii nominalizate. 89 înscrise.

Locul 1, Categoria "Boudoir"
Gia Photography


Locul 2, Categoria "Boudoir"
George Stan


Locul 3, Categoria "Boudoir"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Boudoir"
DA studio weddings


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Cristina Venedict



Tatuaje

5 fotografii premiate. 13 fotografii nominalizate. 107 înscrise.

Locul 1, Categoria "Tatuaje"
2A Image Studio


Locul 2, Categoria "Tatuaje"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
Dumitru Robert Photography


Locul 4, Categoria "Tatuaje"
Tudor Bolnavu


Locul 5, Categoria "Tatuaje"
Claudiu Negrea



Animăluțe

5 fotografii premiate. 18 fotografii nominalizate. 142 înscrise.

Locul 1, Categoria "Animăluțe"
Photo by Alin Pirvu


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
Flavius Partan


Locul 3, Categoria "Animăluțe"
Florin Stefan


Locul 4, Categoria "Animăluțe"
Tudor Popa Photography


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
FotoDumbrava



Bunici

6 fotografii premiate. 27 fotografii nominalizate. 175 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bunici"
Nae Silvia


Locul 2, Categoria "Bunici"
Casian Podarelu


Locul 3, Categoria "Bunici"
Pavel & Petruța


Locul 4, Categoria "Bunici"
FotoStoian


Locul 5, Categoria "Bunici"
IDBrothers


Locul 5, Categoria "Bunici"
Andrei Via Photographer



Copii

5 fotografii premiate. 29 fotografii nominalizate. 238 înscrise.

Locul 1, Categoria "Copii"
Claudiu Negrea


Locul 2, Categoria "Copii"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Copii"
Sipos Szabolcs


Locul 4, Categoria "Copii"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Copii"
JC Photography



Petrecere

5 fotografii premiate. 31 fotografii nominalizate. 218 înscrise.

Locul 1, Categoria "Petrecere"
Claudiu Negrea


Locul 2, Categoria "Petrecere"
Florin Stefan


Locul 3, Categoria "Petrecere"
FotoDumbrava


Locul 4, Categoria "Petrecere"
Cristian Sabau


Locul 5, Categoria "Petrecere"
FotoStoian



Trash The Dress

6 fotografii premiate. 52 fotografii nominalizate. 237 înscrise.

Locul 1, Categoria "Trash The Dress"
George Stan


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Norbert Gubincsik


Locul 3, Categoria "Trash The Dress"
Laurentiu Nica


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
Claudiu Negrea


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
Blanche&Bogdan Photography


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
Florin Calugareanu photographer



Gadgets

5 fotografii premiate. 19 fotografii nominalizate. 121 înscrise.

Locul 1, Categoria "Gadgets"
Nae Silvia


Locul 2, Categoria "Gadgets"
Gia Photography


Locul 3, Categoria "Gadgets"
Nelutu Rosu


Locul 4, Categoria "Gadgets"
Vlad Solomon Photography


Locul 5, Categoria "Gadgets"
Silviu Monor



Momente Amuzante

5 fotografii premiate. 23 fotografii nominalizate. 210 înscrise.

Locul 1, Categoria "Momente Amuzante"
Sipos Szabolcs


Locul 2, Categoria "Momente Amuzante"
IDBrothers


Locul 3, Categoria "Momente Amuzante"
Ruben Cosa


Locul 4, Categoria "Momente Amuzante"
Victor Chioresco


Locul 5, Categoria "Momente Amuzante"
Tudor Bolnavu



Impact Emoțional

5 fotografii premiate. 31 fotografii nominalizate. 220 înscrise.

Locul 1, Categoria "Impact Emoțional"
Vlad Solomon Photography


Locul 2, Categoria "Impact Emoțional"
Branea Andrei


Locul 3, Categoria "Impact Emoțional"
Florin Stefan


Locul 4, Categoria "Impact Emoțional"
FotoDumbrava


Locul 5, Categoria "Impact Emoțional"
Tudor Popa Photography



Tradiții

7 fotografii premiate. 23 fotografii nominalizate. 176 înscrise.

Locul 1, Categoria "Tradiții"
FotoDumbrava


Locul 2, Categoria "Tradiții"
Andrei Via Photographer


Locul 3, Categoria "Tradiții"
Marius Marcoci


Locul 4, Categoria "Tradiții"
Florin Stefan


Locul 4, Categoria "Tradiții"
Nelutu Rosu


Locul 4, Categoria "Tradiții"
23Art Studio


Locul 5, Categoria "Tradiții"
youngcreative.info



Before Wedding

5 fotografii premiate. 38 fotografii nominalizate. 201 înscrise.

Locul 1, Categoria "Before Wedding"
IDBrothers


Locul 2, Categoria "Before Wedding"
Buboi Popa Rares


Locul 3, Categoria "Before Wedding"
Lupascu Photography


Locul 4, Categoria "Before Wedding"
Branea Andrei


Locul 5, Categoria "Before Wedding"
Dumitru Robert Photography



Culori

8 fotografii premiate. 28 fotografii nominalizate. 177 înscrise.

Locul 1, Categoria "Culori"
FotoDumbrava


Locul 2, Categoria "Culori"
Adrian FLUTURE


Locul 3, Categoria "Culori"
Nelutu Rosu


Locul 3, Categoria "Culori"
Sebastian Purice


Locul 4, Categoria "Culori"
Belle Art - Alex Pasarelu


Locul 5, Categoria "Culori"
JC Photography


Locul 5, Categoria "Culori"
Adrian Moscaliuc


Locul 5, Categoria "Culori"
Flavius Partan



Botez

6 fotografii premiate. 12 fotografii nominalizate. 203 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Claudiu Negrea


Locul 2, Categoria "Botez"
Vrasmas Andrei


Locul 3, Categoria "Botez"
JC Photography


Locul 4, Categoria "Botez"
Bamby Photography


Locul 5, Categoria "Botez"
Laurentiu Nica


Locul 5, Categoria "Botez"
Andrei Vuia



Bebeluși

6 fotografii premiate. 37 fotografii nominalizate. 171 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bebeluși"
ancuta cabau


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
Tripa Narcisa


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
DA studio weddings


Locul 3, Categoria "Bebeluși"
Photo by Alin Pirvu


Locul 4, Categoria "Bebeluși"
Catalin Cimpan fotograf


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Lupascu Photography



Maternitate

5 fotografii premiate. 18 fotografii nominalizate. 148 înscrise.

Locul 1, Categoria "Maternitate"
Photo by Alin Pirvu


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Lucian Oancea




Locul 4, Categoria "Maternitate"
Nicu Ionescu


Locul 5, Categoria "Maternitate"
Edith Frincu


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Workshop FotoDumbrava -> Gabriel Ilias Photography
Wedding Stories 2019 -> Karoly Miklos Photography
Mentoring online Sabina Mladin -> Alexie
Shootless 2019 -> Voican Alex
Workshop Olga Vuscan -> Simona Paun
Workshop Ovidiu Lesan -> Paul Covalschi
Workshop/mentoring online Vali Matei -> Fotograf Mihaela Oprisan
Workshop/mentoring online Tudor Bolnavu -> Gabriel Ilias Photography
Workshop Catalin Anghel -> Valentin Beraru Photographer
Workshop Claudiu Veres -> Alexandru Vaduva
Workshop Tomi Tako & Dani Cotuna -> Ruben Cosa
Workshop Avatar Studio -> Alex Pascal Photography
Mentoring online Marian Cristea -> Catalin Vornicu
Mentoring online Rares Ion -> foto mateiu
Workshop FOTODIA -> Alexandru Vaduva
Mentoring online Constantin Antochi -> Mihai Zaharia Photography
Mentoring online Ciprian Dumitrescu -> Norbert Gubincsik


Membrii juriului

Gennadiy Granin & Galina Nabatnikova
Rusia
Vezi mai multe
Ian MacMichael
UK
Vezi mai multe
Mike Rodriguez
Mexic
Vezi mai multe
Juan Euan
Mexic
Vezi mai multe
Kemran Shiraliev
Rusia
Vezi mai multe
Nikos Pekridis
Grecia
Vezi mai multe
Donatella Barbera & Damiano Salvadori
Italia
Vezi mai multe
Chris & Verity Sansom
UK
Vezi mai multe
Massimiliano Magliacca
Italia
Vezi mai multe
Crystal Stokes
USA
Vezi mai multe
Fabio Mirulla
Italia
Vezi mai multe
Vinicius Fadul
Brazilia
Vezi mai multe
Ken Pak
SUA
Vezi mai multe
Marco Crea
Italia
Vezi mai multe
Erika Jensen-Mann (Two Mann Studios)
Canada
Vezi mai multe
William Lambelet
Franta
Vezi mai multe
Laetitia Patezour
Franta
Vezi mai multe
Amy & Tony Hoffer
SUA
Vezi mai multe
Agustin Regidor
Spania
Vezi mai multe
Rosita Lipari
Italia
Vezi mai multe
Jorge Mercado
Mexic
Vezi mai multe
Pete Farrell
UK
Vezi mai multe
Dennis Berti
Mexic
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Adina și Andrei (Jadoris Photography)
Vezi mai multe
Dorin Catrinescu
Vezi mai multe
Marian Sterea
Vezi mai multe
Paulian Prăjitură (Adora Studio)
Vezi mai multe
Cătălin Anghel
Vezi mai multe
Andra și Marius Dragan
Vezi mai multe
Casian Podărelu
Vezi mai multe
Dragos Ludusan
Vezi mai multe
Claudiu Negrea
Vezi mai multe
Theo Manusaride
Vezi mai multe
Constantin Antochi
Vezi mai multe
Sabina Mladin
Vezi mai multe
Flavius Partan
Vezi mai multe
Ciprian Dumitrescu
Vezi mai multe
Marius Bărbulescu
Vezi mai multe
Zoli și Afina Jambor
Vezi mai multe
Dana și George (Land of White Deer)
Vezi mai multe
Alexandru Caranfil
Vezi mai multe
Adina Dumitrescu
Vezi mai multe
Vlad Lodoaba
Vezi mai multe
Tudor Bolnavu
Vezi mai multe
Marian Cristea
Vezi mai multe
Ciprian Biclineru
Vezi mai multe
Ana și Daniel Dumbravă
Vezi mai multe


Tombola de KNOW-HOW

Workshop-uri, conferințe și sesiuni de mentoring online 1:1 oferite de:
https://www.facebook.com/shootless/
https://www.facebook.com/weddingstories.ro/
http://www.fotodumbrava.ro/
http://anghelbrothers.ro/
https://www.cipriandumitrescu.com/
http://claudiuveres.ro/
https://www.antochiphoto.ro/
http://www.ovidiul.ro/workshop/
https://raresion.com/wedding-photography-workshop/
https://olgavuscan.ro/
http://sabinamladin.ro/
https://mcristea.ro/
http://avatar-studio.ro/
http://danicotuna.com/
http://www.fotodia.ro/category/workshop-fotografie-nunta/
http://tudorbolnavu.ro/
https://www.valimatei.ro/


Surprize de la parteneri

IMPACT Albums oferă 3 vouchere cadou primilor 3 fotografi câștigători la concursul anual de fotografie.
Premiile sunt: voucher 300 euro pentru locul 1, voucher 200 euro pentru locul 2 și voucher 100 euro pentru locul 3.


Parteneri Media

Photo Romania Festival
Radio Patrățele
WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
F64.ro
Photosetup.ro
Asociatia Artistilor Fotografi din Romania