Concursul anual 2018

a 6-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
10 oct - 4 noi
Nominalizare
6 noi - 19 noi
Jurizare
22 noi - 10 dec
Rezultate LIVE
27 - 28 dec
Videograful anului 2018
183.65 puncte
Locul 2
74.56 puncte
Locul 3
60.64 puncte

Cel mai bun cameraman

8 videoclipuri premiate. 34 videoclipuri nominalizate. 123 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
ID-Brothers
ID-Brothers


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Transylvania Pictures
Transylvania Pictures


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
George Grigore
George Grigore


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Vasea Onel
Vasea Onel


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Istvan Molnar
Istvan Molnar


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Osi Szebeni
Osi Szebeni


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Parkers Studio
Parkers Studio



Cel mai bun editor

6 videoclipuri premiate. 22 videoclipuri nominalizate. 97 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
MOON STUDIO
MOON STUDIO


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
Razlog Andrei
Razlog Andrei


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
IGNATENCOFILMS
IGNATENCOFILMS


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
Vasea Onel
Vasea Onel



Prewedding

6 videoclipuri premiate. 28 videoclipuri nominalizate. 73 înscrise.

Locul 1, Categoria "Prewedding"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Prewedding"
Razlog Andrei
Razlog Andrei


Locul 3, Categoria "Prewedding"
Marius Films
Marius Films


Locul 3, Categoria "Prewedding"
Rotund Perfect
Rotund Perfect


Locul 4, Categoria "Prewedding"
Osi Szebeni
Osi Szebeni


Locul 5, Categoria "Prewedding"
Istvan Molnar
Istvan Molnar



Highlights

6 videoclipuri premiate. 29 videoclipuri nominalizate. 116 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 2, Categoria "Highlights"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 3, Categoria "Highlights"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 4, Categoria "Highlights"
Transylvania Pictures
Transylvania Pictures


Locul 4, Categoria "Highlights"
Prime Films - by Claudiu Vlas
Prime Films - by Claudiu Vlas


Locul 5, Categoria "Highlights"
Lens Art Media - Andrei Pantea
Lens Art Media - Andrei Pantea



Teaser

5 videoclipuri premiate. 36 videoclipuri nominalizate. 89 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
Parkers Studio
Parkers Studio


Locul 2, Categoria "Teaser"
DESPA FILMS
DESPA FILMS


Locul 3, Categoria "Teaser"
Blanche&Bogdan Photography
Blanche&Bogdan Photography


Locul 4, Categoria "Teaser"
InFocus Media
InFocus Media


Locul 5, Categoria "Teaser"
Vutcariov
Vutcariov



After Wedding

5 videoclipuri premiate. 18 videoclipuri nominalizate. 71 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
Transylvania Pictures
Transylvania Pictures


Locul 2, Categoria "After Wedding"
Vutcariov
Vutcariov


Locul 3, Categoria "After Wedding"
Cristi Coman
Cristi Coman


Locul 4, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 5, Categoria "After Wedding"
Razvan Cosma
Razvan Cosma



Botez

7 videoclipuri premiate. 14 videoclipuri nominalizate. 62 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Botez"
Lens Art Media - Andrei Pantea
Lens Art Media - Andrei Pantea


Locul 3, Categoria "Botez"
Iulian Tuia
Iulian Tuia


Locul 4, Categoria "Botez"
Florin Marza
Florin Marza


Locul 4, Categoria "Botez"
Pavel Macovei Videography
Pavel Macovei Videography


Locul 5, Categoria "Botez"
DESPA FILMS
DESPA FILMS


Locul 5, Categoria "Botez"
StudioEvent
StudioEvent


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate videografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Workshop Vutcariov -> câștigător Irinel Palcau
Workshop Cristi Coman -> câștigător Trocin Florin // Lulu Film
Workshop Eduard Carp -> câștigător Robert Obernauer
Conferința Frame Concept 2019 -> câștigător CaveLab
Mentoring online cu Vasea Onel -> câștigător 3A Media Team


Membrii juriului

Kostas (Arte Cinematica)
Grecia
Vezi mai multe
Gione Da Silva
UK
Vezi mai multe
Sergei Checha
Belarus
Vezi mai multe
Marcin Zakrzewski (ProStudio)
Polonia
Vezi mai multe
Daniel Armitage
UK
Vezi mai multe
Aleks Shneider (Fonvi Studio)
Rusia
Vezi mai multe
Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Yurii Yarets
Ucraina
Vezi mai multe
Bojan Mitkovski
Macedonia
Vezi mai multe
Goran Baba
Macedonia
Vezi mai multe
Helder Lopes
Portugalia
Vezi mai multe
Alexandr Zamuruew
Rusia
Vezi mai multe
Santi Veiga
Spania
Vezi mai multe
Artem Korchagin
Rusia
Vezi mai multe
Priscilla Torres & Diego Alcalde (Al Agua Cinema)
Venezuela
Vezi mai multe
Yulia Vopilova
Rusia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Ionut Trandafir
Vezi mai multe
Dima Vutcariov
Vezi mai multe
Iulian Tuia
Vezi mai multe
Adrian Ungureanu
Vezi mai multe
Florin Despa
Vezi mai multe
Radu Baran
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Bogdan Ciobanu
Vezi mai multe
Dan Petru
Vezi mai multe
Cristi Coman
Vezi mai multe
Andrei Pantea
Vezi mai multe
Cătălin Călinescu (CSART FILM)
Vezi mai multe
Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Vasea Onel
Vezi mai multe
Flavius Medan
Vezi mai multe
Alin Morea
Vezi mai multe
Ștefan Mirea
Vezi mai multe
Claudiu Vlas
Vezi mai multe
Raluca și Florin (RotundPerfect)
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Eduard Carp
Vezi mai multe
Alex Militaru
Vezi mai multe


Parteneri Media

Photo Romania Festival
Radio Patrățele
WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
F64.ro
Photosetup.ro
Asociatia Artistilor Fotografi din Romania