Concursul anual // 2017

a 5-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
25 oct - 12 noi
Nominalizare
13 noi - 26 noi
Jurizare
27 noi - 17 dec
Afişare rezultate
20 dec
Concursul de fotografie 2017
Fotograful anului 2017
105.13 puncte
Locul 2
91.45 puncte
Locul 3
76.47 puncte

Miri

5 fotografii premiate din 60 fotografii nominalizate din 288 înscrise.

Locul 1, Categoria "Miri"
I.D. Brothers


Locul 2, Categoria "Miri"
Refresh Photography & Films


Locul 3, Categoria "Miri"
Silviu Monor


Locul 4, Categoria "Miri"
Mihai Ruja


Locul 5, Categoria "Miri"
Splendid Media



Grup

7 fotografii premiate din 23 fotografii nominalizate din 191 înscrise.

Locul 1, Categoria "Grup"
Claudiu Negrea


Locul 1, Categoria "Grup"
Tudor Bolnavu


Locul 2, Categoria "Grup"
Flavius Partan


Locul 3, Categoria "Grup"
Mihai Ruja


Locul 4, Categoria "Grup"
Branea Andrei


Locul 4, Categoria "Grup"
Alin Florin


Locul 5, Categoria "Grup"
Casian Podarelu



Detalii

8 fotografii premiate din 22 fotografii nominalizate din 226 înscrise.

Locul 1, Categoria "Detalii"
Anghel Brothers


Locul 1, Categoria "Detalii"
Lupascu Photography


Locul 1, Categoria "Detalii"
Casian Podarelu


Locul 2, Categoria "Detalii"
Marius Todoran


Locul 3, Categoria "Detalii"
Vladu Adrian


Locul 4, Categoria "Detalii"
Sebastian Purice


Locul 5, Categoria "Detalii"
Norbert Gubincsik


Locul 5, Categoria "Detalii"
Paul Budusan (Special Weddings Studio)



Cununie Religioasă

6 fotografii premiate din 23 fotografii nominalizate din 189 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cununie Religioasă"
Branea Andrei


Locul 1, Categoria "Cununie Religioasă"
Cristian Sabau


Locul 2, Categoria "Cununie Religioasă"
Nicu Ionescu


Locul 3, Categoria "Cununie Religioasă"
FotoTime


Locul 4, Categoria "Cununie Religioasă"
OsipovAnatolii|Wedday.eu


Locul 5, Categoria "Cununie Religioasă"
FOTODIA



Pregătiri

5 fotografii premiate din 35 fotografii nominalizate din 203 înscrise.

Locul 1, Categoria "Pregătiri"
Flavius Partan


Locul 2, Categoria "Pregătiri"
Alin Florin


Locul 3, Categoria "Pregătiri"
Marius Marcoci


Locul 4, Categoria "Pregătiri"
Boicu Ion


Locul 5, Categoria "Pregătiri"
Zamfir Studios



Boudoir

6 fotografii premiate din 9 fotografii nominalizate din 72 înscrise.

Locul 1, Categoria "Boudoir"
Cristian Suciu


Locul 2, Categoria "Boudoir"
George Stan


Locul 3, Categoria "Boudoir"
Jadoris photography


Locul 4, Categoria "Boudoir"
Anghel Brothers


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Ciprian Dumitrescu


Locul 5, Categoria "Boudoir"
Unc Bianca Photography



Tatuaje

7 fotografii premiate din 14 fotografii nominalizate din 78 înscrise.

Locul 1, Categoria "Tatuaje"
IURASOG Photography


Locul 2, Categoria "Tatuaje"
Tar Attila Event Photographer


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
2A Image Studio


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
George Stan


Locul 3, Categoria "Tatuaje"
Adrian Moscaliuc


Locul 4, Categoria "Tatuaje"
Florin Stefan


Locul 5, Categoria "Tatuaje"
Casian Podarelu



Animăluțe

6 fotografii premiate din 26 fotografii nominalizate din 130 înscrise.

Locul 1, Categoria "Animăluțe"
Sabina Mladin Photographer


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
Branea Andrei


Locul 2, Categoria "Animăluțe"
Gia Photography


Locul 3, Categoria "Animăluțe"
Casian Podarelu


Locul 4, Categoria "Animăluțe"
Ciprian Dumitrescu


Locul 5, Categoria "Animăluțe"
Theo Manusaride



Bunici

6 fotografii premiate din 23 fotografii nominalizate din 139 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bunici"
Sabina Mladin Photographer


Locul 2, Categoria "Bunici"
Marius Marcoci


Locul 2, Categoria "Bunici"
Splendid Media


Locul 3, Categoria "Bunici"
Marius Stoica


Locul 4, Categoria "Bunici"
Sorin Pantis


Locul 5, Categoria "Bunici"
Claudiu Negrea



Copii

6 fotografii premiate din 24 fotografii nominalizate din 187 înscrise.



Locul 2, Categoria "Copii"
Flavius Partan


Locul 3, Categoria "Copii"
Cristian Sabau


Locul 4, Categoria "Copii"
Cătălin Paloșanu


Locul 4, Categoria "Copii"
Nicu Ionescu


Locul 5, Categoria "Copii"
Cezar Buliga - Fotografie Creativa



Petrecere

6 fotografii premiate din 32 fotografii nominalizate din 187 înscrise.

Locul 1, Categoria "Petrecere"
Laurentiu Nica


Locul 2, Categoria "Petrecere"
Claudiu Negrea


Locul 3, Categoria "Petrecere"
Lifetime Passion Photography


Locul 4, Categoria "Petrecere"
DA studio weddings


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Tudor Bolnavu


Locul 5, Categoria "Petrecere"
Casian Podarelu



Trash The Dress

5 fotografii premiate din 52 fotografii nominalizate din 218 înscrise.

Locul 1, Categoria "Trash The Dress"
Claudiu Negrea


Locul 2, Categoria "Trash The Dress"
Tudor Bolnavu


Locul 3, Categoria "Trash The Dress"
Adrian Moscaliuc


Locul 4, Categoria "Trash The Dress"
Norbert Gubincsik


Locul 5, Categoria "Trash The Dress"
Florin Stefan



Before Wedding

6 fotografii premiate din 29 fotografii nominalizate din 177 înscrise.

Locul 1, Categoria "Before Wedding"
Florin Calugareanu photographer


Locul 1, Categoria "Before Wedding"
Theo Manusaride


Locul 2, Categoria "Before Wedding"
FOTODIA


Locul 3, Categoria "Before Wedding"
George Stan


Locul 4, Categoria "Before Wedding"
OC PHOTOGRAPHY


Locul 5, Categoria "Before Wedding"
Alexie



Botez

5 fotografii premiate din 14 fotografii nominalizate din 158 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Visual Poetry by Gabriela


Locul 2, Categoria "Botez"
Alex Florin


Locul 3, Categoria "Botez"
Roxana Gina


Locul 4, Categoria "Botez"
Adrian Moscaliuc


Locul 5, Categoria "Botez"
DA studio weddings



Bebeluși

6 fotografii premiate din 18 fotografii nominalizate din 137 înscrise.

Locul 1, Categoria "Bebeluși"
Camelia Burduja


Locul 2, Categoria "Bebeluși"
Stan George | Photographer


Locul 3, Categoria "Bebeluși"
Ioana Herman


Locul 4, Categoria "Bebeluși"
Anca Firulescu


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Vrasmas Andrei


Locul 5, Categoria "Bebeluși"
Belle Art & Photography - Alex Pasarelu



Maternitate

6 fotografii premiate din 16 fotografii nominalizate din 132 înscrise.

Locul 1, Categoria "Maternitate"
Victor Detto


Locul 2, Categoria "Maternitate"
Stan George | Photographer


Locul 3, Categoria "Maternitate"
Norbert Gubincsik


Locul 4, Categoria "Maternitate"
Gia Photography


Locul 4, Categoria "Maternitate"
RotundPerfect




Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Workshop organizat de Ciprian Dumitrescu -> câștigător Laurentiu Nica
Workshop organizat de Constantin Antochi -> câștigător Andreea Chirila
Workshop organizat de FOTODIA -> câștigător Pure Feelings
Workshop organizat de Marian Cristea -> câștigător Catalin Stefanescu
Workshop organizat de Marian Sterea -> câștigător 2A Image Studio
Workshop organizat de Ovidiu Leșan -> câștigător Osipov Anatolii
Workshop organizat de Rareș Ion -> câștigător Cezar Buliga - Fotografie Creativa
Convenția shootless -> câștigător Medisson Photography
Weddcamp -> câștigător Mihai Ruja

Pentru a vizualiza filmulețul extragerii workshop-urilor, click aici.


Membrii juriului

Fabio Mirulla
Italia
Vezi mai multe
Marco Crea
Italia
Vezi mai multe
Amy & Tony Hoffer
SUA
Vezi mai multe
Todd Laffler
SUA
Vezi mai multe
Juan Euan
Mexic
Vezi mai multe
Gennadiy Granin & Galina Nabatnikova
Rusia
Vezi mai multe
Alberto Sagrado
Spania
Vezi mai multe
Daniel & Davina Kudish
SUA
Vezi mai multe
Erika Mann (Two Mann Studios)
Canada
Vezi mai multe
Mike Rodriguez
Mexic
Vezi mai multe
Crystal Stokes
USA
Vezi mai multe
Rosita Lipari
Italia
Vezi mai multe
Mauricio Arias (Chrisman Studios)
SUA
Vezi mai multe
Agustin Regidor
Spania
Vezi mai multe
Nikos Pekridis
Grecia
Vezi mai multe
Chris & Verity Sansom
UK
Vezi mai multe
Dennis Berti
Mexic
Vezi mai multe
Jim & Vicky Pollard
Noua Zeelandă
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Ciprian Biclineru
Vezi mai multe
Sabina Mladin
Vezi mai multe
Dana și George (Land of White Deer)
Vezi mai multe
Paulian Prăjitură (Adora Studio)
Vezi mai multe
Ciprian Dumitrescu
Vezi mai multe
Alexandru Caranfil
Vezi mai multe
Rares Pulbere
Vezi mai multe
Adina și Andrei (Jadoris Photography)
Vezi mai multe
Marian Cristea
Vezi mai multe
Theo Manusaride
Vezi mai multe
Zoli și Afina Jambor
Vezi mai multe
Constantin Antochi
Vezi mai multe


Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese F64.ro Photosetup.ro Asociatia Artistilor Fotografi din Romania