Concursul anual // 2017

a 5-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
25 oct - 12 noi
Nominalizare
13 noi - 26 noi
Jurizare
27 noi - 17 dec
Afişare rezultate
20 dec
Concursul de videografie 2017
Videograful anului 2017
117.85 puncte
Locul 2
110.5 puncte
Locul 3
96.65 puncte

Cel mai bun cameraman

11 videoclipuri premiate din 31 videoclipuri nominalizate din 105 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Adrian Ungureanu


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
CarpFilms


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Lens Art Media - Andrei Pantea


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Cristi Coman | love in frames


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Vutcariov


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Blanche&Bogdan Photography


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
I.D. Brothers


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
DESPA FILMS


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
InFocus Media


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Iulian Tuia


31 videoclipuri nominalizate din 105 înscrise

Cel mai bun editor

5 videoclipuri premiate din 31 videoclipuri nominalizate din 86 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
RotundPerfect


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
Prime Films - by Claudiu Vlas


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
CarpFilms


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
Vutcariov


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
Mihai Nae Films


31 videoclipuri nominalizate din 86 înscrise

Prewedding

5 videoclipuri premiate din 18 videoclipuri nominalizate din 45 înscrise.

Locul 1, Categoria "Prewedding"
Vutcariov


Locul 2, Categoria "Prewedding"
RotundPerfect


Locul 3, Categoria "Prewedding"
Alex Militaru Filmmaker


Locul 4, Categoria "Prewedding"
prohdtv cinematography


Locul 5, Categoria "Prewedding"
Razvan Cosma | Timeless Films


18 videoclipuri nominalizate din 45 înscrise

Highlights

7 videoclipuri premiate din 36 videoclipuri nominalizate din 106 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
Prime Films - by Claudiu Vlas


Locul 2, Categoria "Highlights"
Iulian Tuia


Locul 3, Categoria "Highlights"
Vutcariov


Locul 3, Categoria "Highlights"
prohdtv cinematography


Locul 4, Categoria "Highlights"
DaniCroitor Films


Locul 4, Categoria "Highlights"
Adrian Ungureanu


Locul 5, Categoria "Highlights"
RotundPerfect


36 videoclipuri nominalizate din 106 înscrise

Botez

8 videoclipuri premiate din 18 videoclipuri nominalizate din 70 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Still Light


Locul 1, Categoria "Botez"
DESPA FILMS


Locul 2, Categoria "Botez"
Adrian Ungureanu


Locul 2, Categoria "Botez"
videoclips


Locul 3, Categoria "Botez"
Lens Art Media - Andrei Pantea


Locul 4, Categoria "Botez"
Wedding Zone


Locul 4, Categoria "Botez"
Prime Films - by Claudiu Vlas


Locul 5, Categoria "Botez"
Alex Militaru Filmmaker


18 videoclipuri nominalizate din 70 înscrise

Teaser

7 videoclipuri premiate din 26 videoclipuri nominalizate din 62 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
Vutcariov


Locul 1, Categoria "Teaser"
Pavel Macovei Videography


Locul 2, Categoria "Teaser"
I.D. Brothers


Locul 3, Categoria "Teaser"
Lens Art Media - Andrei Pantea


Locul 4, Categoria "Teaser"
StudioBlitz


Locul 5, Categoria "Teaser"
Eduard Carp | Wedday.eu


Locul 5, Categoria "Teaser"
Alex Militaru Filmmaker


26 videoclipuri nominalizate din 62 înscrise

After Wedding

6 videoclipuri premiate din 16 videoclipuri nominalizate din 46 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu


Locul 2, Categoria "After Wedding"
CarpFilms


Locul 3, Categoria "After Wedding"
RotundPerfect


Locul 4, Categoria "After Wedding"
CSART FILM


Locul 4, Categoria "After Wedding"
Florin Roșu


Locul 5, Categoria "After Wedding"
RCM Production


16 videoclipuri nominalizate din 46 înscrise

Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate videografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:

Workshop organizat de Vasea Onel & Cristi Coman -> câștigător CSART Film
Întâlnirea Videografilor - Frame Concept -> câștigător Florin Rosu
Workshop organizat de Ștefan Mirea (Unikt Media) -> câștigător Valentin Ion

Pentru a vizualiza filmulețul extragerii workshop-urilor, click aici.


Membrii juriului

Santi Veiga
Spania
Vezi mai multe
Alexandr Zamuruew
Rusia
Vezi mai multe
Yulia Vopilova
Rusia
Vezi mai multe
Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Ruzal Akhmadyshev (Studio myGraphics)
Rusia
Vezi mai multe
Martin Kacvinský
Cehia
Vezi mai multe
Maria Bushaeva
Rusia
Vezi mai multe
Marcin Zakrzewski (ProStudio)
Polonia
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Cristi Coman
Vezi mai multe
Adrian Ungureanu
Vezi mai multe
Claudiu Vlas
Vezi mai multe
Florin Despa
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Cristi Stan
Vezi mai multe
Ștefan Mirea
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Vasea Onel
Vezi mai multe


Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese F64.ro Photosetup.ro Asociatia Artistilor Fotografi din Romania