Concursul anual 2021

a 9-a ediţie a concursului naţional
de fotografie şi videografie
de nuntă din România
Înscriere
3 noi - 30 noi
Nominalizare
2 dec - 23 dec
Jurizare
4 ian - 31 ian
Rezultate
mar 2022
Videograful anului 2021
178.4 puncte
Locul 2
88.36 puncte
Locul 3
84.48 puncte

Cel mai bun cameraman

6 videoclipuri premiate. 36 videoclipuri nominalizate. 84 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 2, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Liviu Raileanu Filmmaker
Liviu Raileanu Filmmaker


Locul 3, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Dermanschi Vladislav
Dermanschi Vladislav


Locul 4, Categoria "Cel mai bun cameraman"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
PadureFilms
PadureFilms


Locul 5, Categoria "Cel mai bun cameraman"
Catalin Jichici
Catalin Jichici



Cel mai bun editor

5 videoclipuri premiate. 30 videoclipuri nominalizate. 70 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun editor"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 2, Categoria "Cel mai bun editor"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Cel mai bun editor"
Spoke Pictures
Spoke Pictures


Locul 4, Categoria "Cel mai bun editor"
Flavius Medan
Flavius Medan


Locul 5, Categoria "Cel mai bun editor"
Marius Films
Marius Films



Cel mai bun colorist

6 videoclipuri premiate. 20 videoclipuri nominalizate. 47 înscrise.

Locul 1, Categoria "Cel mai bun colorist"
Nicolas Railovsky
Nicolas Railovsky


Locul 2, Categoria "Cel mai bun colorist"
PadureFilms
PadureFilms


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Cel mai bun colorist"
Petrican Films
Petrican Films


Locul 4, Categoria "Cel mai bun colorist"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 5, Categoria "Cel mai bun colorist"
Cristalstudio
Cristalstudio



Teaser

5 videoclipuri premiate. 25 videoclipuri nominalizate. 66 înscrise.

Locul 1, Categoria "Teaser"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 2, Categoria "Teaser"
Ca-n Filme
Ca-n Filme


Locul 3, Categoria "Teaser"
ProMediaStudio
ProMediaStudio


Locul 4, Categoria "Teaser"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Locul 5, Categoria "Teaser"
Florin Roșu
Florin Roșu



Highlights

7 videoclipuri premiate. 36 videoclipuri nominalizate. 98 înscrise.

Locul 1, Categoria "Highlights"
Nicolas Railovsky
Nicolas Railovsky


Locul 2, Categoria "Highlights"
ThirstyForFrame
ThirstyForFrame


Locul 3, Categoria "Highlights"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 4, Categoria "Highlights"
Anghel Brothers
Anghel Brothers


Locul 5, Categoria "Highlights"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 5, Categoria "Highlights"
CSART FILM
CSART FILM


Locul 5, Categoria "Highlights"
Darius Cornean
Darius Cornean



Prewedding

5 videoclipuri premiate. 15 videoclipuri nominalizate. 32 înscrise.

Locul 1, Categoria "Prewedding"
Marius Films
Marius Films


Locul 2, Categoria "Prewedding"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Prewedding"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Locul 4, Categoria "Prewedding"
Ion Marin
Ion Marin


Locul 5, Categoria "Prewedding"
Vasile Taralunga
Vasile Taralunga



After Wedding

6 videoclipuri premiate. 17 videoclipuri nominalizate. 40 înscrise.

Locul 1, Categoria "After Wedding"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 2, Categoria "After Wedding"
Marius Films
Marius Films


Locul 3, Categoria "After Wedding"
Darius Cornean
Darius Cornean


Locul 4, Categoria "After Wedding"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 5, Categoria "After Wedding"
Adrian Ungureanu
Adrian Ungureanu


Locul 5, Categoria "After Wedding"
MC Films
MC Films



Botez

5 videoclipuri premiate. 25 videoclipuri nominalizate. 69 înscrise.

Locul 1, Categoria "Botez"
Damian Films | MEMORIES IN MOTION
Damian Films | MEMORIES IN MOTION


Locul 2, Categoria "Botez"
Ionut Petrescu
Ionut Petrescu


Locul 3, Categoria "Botez"
Robert Obernauer
Robert Obernauer


Locul 4, Categoria "Botez"
StudioEvent - Adrian Nițu
StudioEvent - Adrian Nițu


Locul 5, Categoria "Botez"
AXINTE FILMS
AXINTE FILMS


Super tombola de Know How

Câștigătorii tombolei pentru cele mai apreciate workshop-uri și evenimente dedicate fotografiei de nuntă organizate în țară sunt următorii:


Mentoring online 1:1 Stefan Mirea -> A&A Events Valcea
Mentoring online 1:1 (5-6 ore) Darius Cornean -> White Tree Wedding Film
Mentoring online 1:1 Cristi Coman -> Robert Obernauer
Workshop 1:1 Marius Zaharia -> Cinemaster
Workshop 1:1 la o nunta reala Marius Films -> Florin Georgescu (Ca-n Filme)
Workshop 2022 Adrian Barda -> Damian Films
Mentoring online 1:1 Ionut Petrescu -> ProMediaStudio
Workshop 2022 Damian Films -> Sergiu Gabriel
Harmony Conference 2022 2 invitatii -> Radu Chirita si Dumitru Ceban

Membrii juriului

Juan Rodriguez - Latricotosa Films
Spania
Vezi mai multe
Rheikann H. Ceras
USA
Vezi mai multe
Fabio Stanzione
Italia
Vezi mai multe
Guillermo Ruiz (ENSU)
Spania
Vezi mai multe
Tomas Cristobal
Spania
Vezi mai multe
Aaron Daniel
Canada
Vezi mai multe
Guilherme Burgos
Brazilia
Vezi mai multe
Marcin Zakrzewski (ProStudio)
Polonia
Vezi mai multe
Yurii Yarets
Ucraina
Vezi mai multe
Daniele Donati
Italia
Vezi mai multe
Elton Sabatino
Brazilia
Vezi mai multe
Tamen & Belen (La Fabriqueta Films)
Spania
Vezi mai multe
Yulia Vopilova
Rusia
Vezi mai multe
Daniel Wingate
UK
Vezi mai multe
Modestino Iavarone
Italia
Vezi mai multe
Vasilis Tsirakidis
Grecia
Vezi mai multe
Arina Balerina
USA
Vezi mai multe
Kostas Petsas (Cinema of Poetry)
Grecia
Vezi mai multe
Vitor Pacheco & Paulo Camarotti
Brazilia
Vezi mai multe
Vito D'Agostino
Italia
Vezi mai multe
Juergen Holcik
Austria
Vezi mai multe
Sergio Eblo
Italia
Vezi mai multe
Sergei Checha
Belarus
Vezi mai multe
Claudia & Marco (Luno Films)
Italia
Vezi mai multe
Anthony Venitis
Grecia
Vezi mai multe
Alvaro Sanchez - Velvet video
Spania
Vezi mai multe

Comisia de nominalizare

Kalmar Gyula
Vezi mai multe
Adrian Ungureanu
Vezi mai multe
Lucian Doban
Vezi mai multe
Ștefan Mirea
Vezi mai multe
Mitel Corici & Andrei Ursu
Vezi mai multe
Adrian Anghel
Vezi mai multe
Florin Marza
Vezi mai multe
Marius Soroceanu
Vezi mai multe
Vladislav Dermanschi
Vezi mai multe
Tudor Lazar
Vezi mai multe
David Branc
Vezi mai multe
Radu Baran
Vezi mai multe
Pavel Macovei
Vezi mai multe
Flavius Medan
Vezi mai multe
Ionut Petrescu
Vezi mai multe
Igor Catrinescu
Vezi mai multe
Radu Bejan
Vezi mai multe
Darius Cornean
Vezi mai multe
Andrei Razlog
Vezi mai multe
Adrian Bucur
Vezi mai multe
Bogdan Damian
Vezi mai multe
Alex Militaru
Vezi mai multe
Nicolas Railovsky
Vezi mai multe
Eduard Carp
Vezi mai multe
Adrian Nitu
Vezi mai multe
Cristi Coman
Vezi mai multe
Ion Marin
Vezi mai multe
Dragos Badicu
Vezi mai multe
Marius Zaharia
Vezi mai multe
Florin Rosu
Vezi mai multe
Mihai Nae
Vezi mai multe
Dan Pop
Vezi mai multe
Vasea Onel
Vezi mai multe


Parteneri Media

WedMe.ro - Revista online de inspiratie pentru mirese
e-Femeia.ro
FemeiInTentinde.ro
I-Tour.ro
PRWave.ro
RomaniaPozitiva.ro